Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismer valaki egy nagyon...

Ismer valaki egy nagyon finom, kicsit különleges diótorta receptet?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz a fiam születésnapja és ezt kérte hogy süssek neki...

2016. jan. 13. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kedves ismerösömtöl kaptam ezt a receptet, nálunk nagyon bevált. A recept ugyan tepsit ír, de lehet kerek formában is készíteni. A lányom a tésztáját 3 tojásos piskótával helyettesítette, úgy is ízlett mindenkinek.


Diókrémes habos kocka


Hozzávalók a tésztához:

5 tojás sárgája, 10 evőkanál melegvíz, fél deci olaj, 20 deka liszt, fél csomag sütőpor.


A krémhez: 20 deka vaj, 20 deka porcukor, 2,5 deci tej, 3 evőkanál liszt, 10 deka darált dió, fél deci rum vagy egy rumaroma.


a habhoz: 5 tojás fehérje, 25 deka porcukor


A tojások sárgáját jól kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a melegvizet, az olajt, a sütőporos lisztet.

Sütőpapíros kb 40 x 25-ös tepsiben kb 180 fokon, tűpróbáig sütjük. hagyjuk a tepsiben kihűlni.


A tejet elkeverjük a liszttel simára és sűrűre fűzzük. ezt is hagyjuk teljesen kihűlni.

A vajat habosra keverjük a cukorral, majd hozzákeverjük a tejes masszát, végül a diót,rumot. Géppel könnyen boldogulunk.


A tojásfehérjéket a cukorral gőz fölött nagyon kemény habbá verjük.

A kihűlt tésztára kenjük egyenletesen a diókrémet, majd erre a kemény tojáshabot egyenletes vastagságban. Vízbe mártogatott villával átlósan csíkozzuk meg a hab tetejét ### kb így :)

A tetejét folyós csokimázzal szoktam megcsorgatni, kanállal össze-vissza, szép cirmosra.

vagy veszek keserűcsokit és felolvasztom, vagy csinálok egy kis folyós mázt. 2 ek. cukor, 2 ek. keserű kakaó, 2 ek. forróvíz, ezeket pár percig összemelegítem, majd teszek bele kb 2 deka vajat, és ezzel irmozom meg a tetejét.

Forróvízbe mártott késsel lehet szép kis kockákra vágni.

Rendkívül finom, és nagyon mutatós ünnepi sütike.


Sok sikert! (meg a fiadnak minden jót születénapjára!)

2016. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, én a férjem születésnapjára készítettem ezt el, nagyon nagy sikere volt: [link]
2016. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!