Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grizgaluskat hogy tudom...

Grizgaluskat hogy tudom lefagyasztani?

Figyelt kérdés
Régen a nagymamám mindig lefagyasztotta, csak elő kellett venni es kifozni. Milyen állapotban fagyasszam le? Kicsit főzzem elő?
2016. jan. 14. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem is hallottam, főleg nagymamakori lefagyasztást.

Esetleg készen ellepve húslevessel, majd azt kiengedve fogyasztható.

Szerintem nincs is értelme előre gyártani és fagyasztani, esetleg, ha sok megmarad, akkor az előbbiek szerint.

Nem sok időbe telik friss grízgaluskát készíteni, persze ez csak az én véleményem.

2016. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsö. nálunk az egy tojásból készült is olyan sok, hogy három-négy alkalomra is elég, ezért a fölösleget rendszeresen lafagyasztom.


Kérdezö: két lehetöség van, vagy nyersen fagyasztod, vagy kifözve, mindkettö problémamentes.


Nyersen a bekevert galuskatésztát folpakkal leterített tálcára szaggatom, hogy ne érjenek össze az egyes galuskák,, egy órára másik fólával letakarva így teszem a fagyasztóba. Utána adagonként külön zacskóba teszem, és úgy fagyasztom.

Megfözve a grízgaluskát a szokott módon sós vízben kifözöm, de inkább picit keményebb maradjon, mint túlföjön. Utána tálcára egymás mellé téve kihütöm öket, és utána ugyanúgy járok el vele, mint a nyers esetében.


MIndkét esetben felhasználáskor még fagyosan a forrásban lévö vízbe/levesbe teszem, a nyers értelemszerüen tovább tart, mire megfö, mint a (nagyjából) elöre megfözöttnél.


Lében lefagyasztani értelmetlen ötlet, mert csak fölöslegesen sok helyet foglal.

2016. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Igen nekem is beugrott ez a fóliás lefagyasztas, a nagyanyám is mindig így csinálta.
2016. jan. 14. 13:42
 4/7 A kérdező kommentje:
En most 3 tojásból kevertem be, úgyhogy biztos sok lesz.
2016. jan. 14. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:

#2-esnek!

Hogy mennyi ész...és mind a másé!

Köszi! Ha nem haragszol, ezt megjegyzem magamnak! :)))

2016. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos, mit akarsz megjegyezni, de nincs ellene kifogásom!
2016. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi a tippet a fagyasztásra, most már nekem is beugrott, hogy lehet kapni mirelit daragaluskát. Akkor pedig házilag is lehet fagyasztani.

Hiába, holtig tanul az ember :)

# első #

2016. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!