Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet készítsek? 2...

Milyen édességet készítsek? 2 óra múlva (váratlan) vendégek érkeznek.

Figyelt kérdés

Van itthon elég sok minden:

délelőtt sült egy nagy adag sütőtök

alapélelmiszerek (liszt, cukor, tojás, tej, élesztő, sütőpor, vaníliarúd, fűszerek, kókuszzsír (vaj helyett) rumaroma)

rengeteg joghurt

pár tábla feketecsoki

mirelit gyümölcsök

banán, alma

dió, mák (bár azt le kell még darálni, az sok idő, de ha rövid a recept, akkor belefér)


Csak egy dolog nincs: ötlet... pedig tudok sütni, és szeretek is, de most valahogy nem jön az ihlet.


2016. jan. 16. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Dobj össze egy muffint! Abba lehet dobálni csokit, gyümölcsöket, diót, mákot :) A tetejére is tehetsz olvasztott csokit :)
2016. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem a kevert süti - azt annyiféleképpen lehet elkészíteni, hogy megszámlálni sem tudom! :-)


Alap: 30 dkg cukor, 30 dkg liszt (mondjuk én 50 dkg -ot szoktam, meg pici folyadék), 30 dkg margarin, 3 vagy 4 tojás, 1 cs sütőpor esetleg 1 cs vanilincukor.


Variációk a tésztába bele:D van, amikor citromos - kókuszosat csinálok, van, amikor beleöntök egy üveg meggybefőttet, néha meggyes-mákosat, de van, amikor kakaót szórok bele és mazsolát, diót, volt már, hogy egy konzerv ananászt tettem bele... szóval bármit csinálhatsz belőle. kb. 5 perc összekeverni, kb 30 perc alatt megsül :-)

2016. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a muffinra szavazok, vagy valami bögrés tepsis sütire. Sajnos korábban nem voltam itt de, egy gyümölcstorta is meg van egy óra alatt. Majd máskor :)
2016. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: igen, amit leírtam, az tulajdonképpen a bögrés süti, csak nagyobb léptékben és valóban tepsiben :-)

A banános muffin is nagyon finom tud lenni, csak lehet, kevés lenne a vendégeknek - bár nemt udom, mekkora muffin formája van a kérdezőnek. Lehet, semekkora :-(

2016. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdező nem tudom, végül mit sütött - de azért majd tudósíts, légyszi - én mindenesetre gyorsan összedobtam egy kakaós-mazsolás-diódarabok kevertet, s már a sütőben sül :-)
2016. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!