Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért esett össze a sütemény?

Miért esett össze a sütemény?

Figyelt kérdés

Hét végére sütöttem egy almás-diós süteményt, kevert tésztával.

Sütés közben szépen feljött, látszólag rendesen megsült, de miután kihült, a tésztája teljesen összeesett, lapos, és "nedves" lett, mintha egy elázott pite(omlós)tészta lenne.


A hozzávalók:


2 dl liszt

2 dl darált dió

50 g vaj

1 tojás

1,5 dl natur joghurt

1,5 dl cukor

1 cs sütöpor

2 dl tej


Ebböl kevert tésztát készíteni, tepsibe önteni.


Két kisebb almát cikkekre vágva sorban rárakosgatni, megszórni fahéjas cukorral meg keve´s darált dióval.


180 fokon 40 percig sütni


Mindenkinek elöre köszönöm, ha ad valami tippet, hoyg mi lehett az ok.



#almás-diós
2016. febr. 8. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tejet nem tennék bele, hanem több tojást és egy késhegynyi szódabikarbónát.
2016. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alma alá zsemlemorzsát kell szórni, hogy ne ázzon el a tészta.
2016. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. febr. 8. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:

kevert tészta tetejére nem lehet zsemlemorzsát szórni, mert is rögtön elázik a nedves tésztán. A gyúrt pitére szoktunk az alma alá prézlit szórni, ott van valódi értelme.

A tejet én is elhagynám ebből a receptből, mert a joghurttal együtt szerintem már sok a folyadék, illetve csak annyit tennék hozzá a legvégén, hogy keverhető, de sűrű maradjon a massza, ne folyjon, mert , ha híg nem tudja megtartani a rárakott almát.

Én is legalább két tojást tennék bele.

Másik még, ami szóba jöhetne, hogy 10-15 percig almák nélkül sütni, kicsit kérgesíteni, utána megpakolni, majd visszatolva befejezni a sütést.Ez csak tipp, én az állag változtatást látom megoldásnak.

2016. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, sok igazság van abban, amit írtál, legközelebb ki fogom próbálni.
2016. febr. 8. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!