Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tükörtojasnal meg szoktatok...

Tükörtojasnal meg szoktatok forditani sutesnel a tojast, vagy mikor van kesz a tojas?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Meg.
2016. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Én igen, mert úgy szeretem, hogyha a sárgája sem folyós.

De a férjem meg úgy szereti, hogy nincs megfordítva és a sárgája folyós. Szóval az övét nem fordítom meg :)

2016. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Mindegy, csak lássam benne magamat.
2016. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem, kissé lágyan szeretjük a sárgáját.

Megfordítva miért is lenne tükörtojás ? Az a pláne benne, hogy közepe a tükör, a fehérje a keret. Megforgatva sült tojás lenne.

2016. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Soha sem fordítom meg. Bevallom még nem is hallottam olyant, hogy tükörtojást megfordítani.

Akkor van kész, amikor a fehérje széle kezd megpirulni, de a közepén a sárgája még nem sült szilárdra, hanem folyós/ kocsonyás állagú.

[link]

2016. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinek akkor van kész, amikor szereti. Nekem speciel akkor van kész, ha még folyik a sárgája, és nem fordítom meg, de van, aki úgy szereti, hogy kemény a sárgája, akkor meg lehet fordítani.
2016. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
éN nem, úgy szeretem, ha a sárgája még enyhén folyik.
2016. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Én mind a két verziót szeretem ,mikor melyik ..
2016. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Soha eszembe se jutott még.
2016. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Néha megfordítom, de általában nem, hisz pont a folyós sárgája miatt szeretem. De igazából a tojás mindenhogyan jó, én pedig hol így eszem, hol úgy. De ha megfordítom s nem veszem ki azonnal (mert akkor még folyós a sárgája), akkor az igazából egy keveretlen rántotta, ami számomra kevésbé vonzó.

Ha a fehérje már nem folyik, akkor jó a tojás, plusz szinte bármilyen állapotban meg tudom enni (nyersen a fehérjét azért nem. jó, meg tudom enni, ha a fehérje fele már fehér, de van rá ok, hogy nem teszem), azonkívül fel is lehet a falapáttal fordítani a szélét s megnézni, hogy megsült-e... S egy ponton anélkül is látszik a szélén, hogy barna. Szóval sosem fordítanám meg azért, hogy lássam, elkészült-e :)

2016. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!