Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel tudnám kicsit enyhíteni...

Mivel tudnám kicsit enyhíteni a konzerves kókusztej erős kókusz ízét?

Figyelt kérdés

Habot vertem belőle süti tetejére, de igen kókusz íze van. Valamivel jó lenne lágyítani - tejre érzékeny vagyok (tejfehérjére is), így a tejes dolgok kilőve. Esetleg vanília aroma?

Köszi!


2016. febr. 18. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Óanyám, hogy a kókusztejnek kókusz íze van...
2016. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon hozzáértő lehetsz, kedves első válaszoló :) Csináltál már valaha házi kókusztejet? :)
2016. febr. 18. 16:12
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Kókusztejet nem lehet "csinálni".

A kókusztej a kókusz leve.

2016. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pedig jogos, ne csodálkozz, hogy a kókusznak kókuszíze van. Bár én inkább csak édesnek érzem. A házi azért más, a kókuszkrémnek pl. átható, friss kókuszt idéző íze van, a kókuszreszelékből képzett kókusztejnek nem, ráadásul még diót is teszek bele... Azért érezhető a kókusz, ezzel szerintem nincs mit tenni (mivel én szinte mindig eszem kókuszt s szeretem is, nálam ez nem okoz gondot, meg is szokhattam).


A vanília nem rossz ötlet, az elég jellegzetes ízű, elnyomhat valamit a kókuszízből. Plusz habhoz is passzol. De ez már emberfüggő. Én aminek nem szeretem az ízét, azt kiérzem többszázszoros hígításban és agyonfűszerezve is.

2016. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kókusz leve a kókuszvíz. Kókusztejet lehet csinálni :)
2016. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én is nagyon szeretem a kókuszt, sütök a lisztjével minden héten, csak mivel habtejszínt nem ehetek, valamivel helyettesítenem kell a sütik tetején a tejszínhabot. Ez jó megoldás lehet, állagra nagyon jó, de pl egy gesztenyés süti ízét teljesen elnyomja a kókusz.


Ahogy a kókuszzsírnak egyáltalán nincs kókuszíze (nem a szűz k.olajról beszélek), úgy el tudom képzelni, hogy ebből is létezhet már olyan verzió, aminek nincs ilyen erőteljes kókusz íze.


Ez konzerves tej volt, a dobozos egy fokkal jobb, de drágább is sajnos. (Cocomas)

2016. febr. 18. 17:52
 7/16 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy hozzáértő :))))


"Kókusztejet nem lehet "csinálni".

A kókusztej a kókusz leve."

2016. febr. 18. 17:54
 8/16 A kérdező kommentje:

Azért a narancs leve meg a kókusz leve teljesen más tészta. Bírom, mikor nulla tapasztalattal (tudással...) elkezd valaki okoskodni!


Tudod, mi a kókuszvíz?

2016. febr. 18. 18:03
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztába legyél a dolgokkal:


Kókusztej: készíteni kell, mert nem "terem" csak úgy magától meg, nem tudod "kifejni" a kókuszból - úgy, mint a tejet a tehénből.


A kókusztej úgy készül, hogy a kókusz húsát némi levével összedarálják, krémesítik. Azért tej, mert benne van a zsír is.


A kókuszvíz az, ami akkor folyik ki, amikor kettényitsz egy kókuszdiót.


Én nem kötekedni szeretnék (úgy, mint te...), hanem volt egy kérdésem, amit csak az ért meg, aki nem eheti meg a tejszínhabot, és valamivel próbálja helyettesíteni (nem a növényi Hulala vacakkal), és ezért tapasztalatot cserél másokkal.


És akkor jön valaki, aki megmondja a tutit, és még le is idiótáz. Ez nagyon szép volt! Köszi a segítőkész hozzászólást!

2016. febr. 18. 18:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2016. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!