Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kb.3dl-es bögrébe ha teát...

Egy kb.3dl-es bögrébe ha teát csinálok hány édesitőszer és mennyi (hány kanál citromlé)?

Figyelt kérdés

tudom hogy izlés kérdése de nekem sose sikerül nincs vami jó arány??

és gyümölcs teához


2008. szept. 20. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha igazán finom teát akarsz, ne műanyagokat dönts bele, hanem mézet és kifacsart citromot. A készen kapható citromlé csak tömény citromsav, nincs az az édesítő- vagy cukormennyiség, amivel ihatóvá tudod tenni utána a teát.
2008. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy liter teába teszek úgy 1-1.5kanál cukrot, és úgy 3-4cl citromlevet. Ha citromlé nélkül iszom, akkor pedig bögrénként 1 karika citromot (de a cukormennyiséget literenként teszem bele). Az a tapasztalatom, hogy a filteres gyümölcsteába muszáj több citromot tenni, mint a rooibos, vagy hasonló ízesítésű teákba, mert ez hozza ki a valódi ízt. Az sem mindegy, hogy filteres, vagy teaházas tea (pl gárdonyi teaház), általában az utóbbihoz alig kell citrom.
2008. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2008. szept. 20. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
de ha igazán ínyenc vagy semmilyen teát nem cukrozol és nem citromlével. Élvezd ki a gyümölcstea igazi aromáját. Persze ez csak minőségi teák esetén érvényes.
2008. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!