Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megmaradt 15 tojássárgám....

Megmaradt 15 tojássárgám. Milyen sütit süthetnék amihez sok sárga kell? Nem akarom az egészet kidobni.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit csináltál 15fehérjével?:)
2010. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Krémest:)
2010. ápr. 2. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok-sok madártejet hab nélkül! (Úgyis csak a lé a finom!!!):-D
2010. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én összekeverném cukorrral és megenném úgy.Imádom. De sajnos most nem ehetek a babám miatt nyers tojást! (Mondjuk nem süti de isteni finom..)
2010. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nah itt jó sok süti van amibe csak tojássárgája kell am majd tudod tovább lapozni :D


[link]


akkor ez egy piskóta (csak tojássárgájával)

[link]


többet most nem találtam

2010. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csörege fánk :) (csak sárgája kell bele és nagyon finom!)
2010. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Briós? =) Na, fogalmam sincs honnan a recept, de íme:

0,5 kg liszt

2 tojássárgája

0,5 dl olaj

3 dl tej

5 dkg élesztő

1,5 ek cukor (én mindig többet tettem)

Élesztőt felfuttatod langyos tejben kis liszttel és cukorral, addig a többit összeméred. Ha felfutott, összedolgozod az egészet, de nekem mindig kellett még hozzá liszt. Jó, nyújtható kelt tésztát kell hogy kapj. Majd érezni fogod, ha már nem ragad semelyik része, addig jó. Ha kész, kinyújtod egy nagy kockára, simán vagy akármilyen tölteléket közbeszórsz (én cukros diót szoktam), feltekered, 12 egyenlő darabra vágod, kivajazott muffinformába teszed, és HIDEG! sütőbe teszed bele. Melegedés közben kelnek :D Akkor jó, ha szép aranybarnák, és ha diós, pont úgy fog kinyílni, akár egy rózsa. Furcsa hasonlat, de látni fogod:D Isteni:D Nálunk egyszerre 4-5 adag is simán elfogy.

2010. ápr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!