Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fanta szelettel megpróbálkozta...

Fanta szelettel megpróbálkoztatok már? Lesz olyan jó, mint a bolti? Miben csináljam, ha nincs szögletes csatos tepsim?

Figyelt kérdés

Kerekből van csatos, de akkor tortaszeletekre lehetne felvágni.

Szögletesből sima van, de ha abból kiszedem a piskótát, akkor nincs, ami megfogja a másik két réteget.

Ha meg tepsibe rakom azokat is, akkor nem tudom a végén kiszedni.

Az remélem nem lesz baj, hogy Mirindát vettem.


2016. márc. 12. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sima tepsiben szoktam csinálni, a hűtőben jól megdermed,a szélétől kb 1cm-t le szoktam vágni,azt kiszedem,és utána már könnyen kijön a többi is villával, egyesével. De kerek tortaforma is ugyanolyan jó.
2016. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én MINDIG Mirindával csinálom, a túróba teszek egy kis citromlevet, hogy harmonizáljon, de nálunk nem is Fanta szelet, hanem Mirinda szelet a neve :-)
2016. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is tepsiben készítem, ahogy az első.

Szerintem ez egy szinte elronthatatlan recept. Egy kicsit azzal tudsz rontani rajta, ha túl darabos túrót sikerül venned. Ezen egy kicsit lehet javítani, ha krumplinyomón átpaszírozpd.

Nyugi, ki fogod tudni venni a formàból, előtte vágd körbe a szélét, akkor biztosan nem lesz baj.

2016. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elkészíted a piskótát a tepsiben. Ha kihűlt, kiveszed. A tepsit kibéleled folpackkal, piskótát visszateszed. Mehet rá a túró, a zselé, mehet a frigóba, megtartja a forma, és a folpackkal /kétoldalt megfogva/ a tepsiból az egész süti egyben kiemelhető.
2016. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

megcsináltam, tökéletes lett. a túró nem volt túl bizalomgerjesztő, de végül tökéletesen ugyanolyan íze lett, mint amit a munkahelyem büféjében szoktam venni.

talán annyi különbséggel, hogy a pudingos-kólás zseléréteg vékony, dupla adagból is lehetne csinálni.

de tényleg nagyon finom, és egyszerű + gyors volt elkészíteni.

kerek csatosban csináltam, és tortaszelet formára szeletelem fel, de ez édesmindegy.

2016. márc. 12. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:

"talán annyi különbséggel, hogy a pudingos-kólás zseléréteg vékony, dupla adagból is lehetne csinálni"

Jajj, ezzel mi is megszívtuk már! Régi recept, ahogy a joghurtos és a tejfölös kupák összementek, úgy van egyre kevesebb pudingpor a zacskóban is.

2016. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!