Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvéti sonkából milyen...

Húsvéti sonkából milyen ételeket lehet csinálni? Megmaradt egy csomó, jövő hétre főznék belőle valami finit. Ham&eggs-en és bablevesen kívül.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Besamell mártásos -sonkás tészta. Olajon(vagy vajon) megpirítod a sonka kockákat hagymával, majd lisztet teszel hozzá, csomó mentesre elkevered, felöntöd tejjel, majd sűrűsödésig főzöd, állandó kevergetés mellett, ez kb. 5 perc. Sóval, és sok borssal ízesíted. Kifőzöl mellé egy csomag száraztésztát, összekevered, majd reszelt sajttal megszórva tálalod. (Meg is sütheted még egy jénai tálban is, ha úgy jobban szeretitek.)
2010. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 igabcsy ***** válasza:
100%

Ez nem főtt étel, viszont nagyon fini (épp ma délelőtt készítettem egy adagot).


Vendégváró saláta


Hozzávalók:

½ kg sonka

½ kg trappista sajt

4 jó nagy fej vöröshagyma

10 db főtt tojás

5 db nagyobb csemege uborka

2 nagy tubus majonéz

2 nagy pohár tejföl

mustár, fehérbors, citromlé, porcukor vegeta ízlés szerint


Elkészítése:

A sonkát és a trappista sajtot kb. 8x8x8 mm-és kockákra szelem.

A vöröshagymát és az uborkát apró kockákra. A főtt tojást pedig kétszer, egymásra merőlegesen teszem a szeletelőbe, így azt is apróbb darabokban teszem a salátába.

A majonézt összekeverem a tejföllel és a fűszerekkel. Sózni nem szabad, mert a vegeta elég sós. A többi fűszert ízlés szerint adagolom. Majd az egészet összekeverem.

Ez egy jó nagy adag, megtölt egy kb. 2,5 literes edényt, ami nagyon soknak tűnik, de isteni finom, ezért hamar elfogy. :-)

2010. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 igabcsy ***** válasza:

előző vagyok

Azt elfelejtettem írni, hogy az év egyéb időszakában gépsonkából vagy csemegekarajból szoktam készíteni.

2010. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
akár bablevest mellé is lehet tálalni.
2010. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, sima kelt tésztás sörkiflit is csinálhatsz, amit hagymás sonkás raguval töltesz meg, majd a sütés vége előtt 5 perccel reszelt sajttal szórod meg a kifliket.
2010. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

"Legyé má" - :D Lyuk a gödörből...

Egyébként a ham and eggs és a sonkás rántotta két különböző fajta étel. :)


Székelykáposztába is felhasználhatod, bármilyen salátát készíthetsz belőle. A fent leírtakból én is szemezgettem, jó ötletek voltak.

2010. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A sonkát apróra összevágom,zsiradékon megforgatom,teszek hozzá 1db sűrített paradicsomot,egy kis pirospaprikát,sót,kis borsot egy kicsi vizet-összeforralom.Ebbe az alapba beleforgatom a kifőtt makarónit,tepsibe teszem,szórok közé reszelt sajtot,a tetejét is megszórom sajttal,közepes tűzön összesütöm.....Még lehet készíteni sonka krémet-ledarálom,vajjal vagy margarinnal összekeverem-melegszendvicsnek is jó.ZS
2010. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A hemendegsz sonka tükörtojással, a gyengébbek kedvéért.


Általában magyarul beszélek, de ez sztm már benne van annyira a köztudatban, hogy minden magyar ismeri.


A hamburgert, a hot-dogot, a pizzát hogy hívod????

2010. ápr. 5. 19:25
 9/17 A kérdező kommentje:
A többieknek, akik válaszoltak, nagyon köszönöm, jó ötleteket adtatok ! :)
2010. ápr. 5. 19:41
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt még leírnám hozzá hogy ki lehet rántani ha nem túl zsíros,francia salátával,burgonya salátával önálló fogásnak tálalom.ZS
2010. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!