Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van savanyú, keserű íze...

Miért van savanyú, keserű íze a laskagombának?

Figyelt kérdés
Aldiban vettem, még mosás és főzés után is savanyú és keserű az íze, szaga. Vettem már többször korábban és finom volt. Gondolom ez most romlott... Mit gondoltok?

2016. ápr. 18. 21:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, akciós volt... Már értem...
2016. ápr. 18. 21:37
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Igen , sajnos wc öblítés következhet ...
2016. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Eszter76 ***** válasza:
74%
Kukába vele! A gombával nem szabad játszani... amúgy alapszabály, hogy bármikor vesztek gombát, kb. azonnal ki kell venni a nylonból és a műanyag dobozból és hűtőbe vele, akkor jobban eláll. A nylon csomagolásban még akkor sem szabad benne hagyni, ha amúgy nagyon friss a gomba!
2016. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Én is vettem belőle, az enyémnek nem volt semmi baja. Igaz még aznap felhasználtam. A lefóliázott gombát tényleg nem szabad hűtőben tartani, mert pára van alatta , ami tönkre teheti.

ha nem használjuk fel azonnal, akkor papírzacskóban tárolás a hőtőben a legjobb megoldás.

ÉS hidd el, akciónak ehhez semmi köze nem volt. Az Aldi nagyon is odafigyel a minőségre, szerintem.

2016. ápr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az ALDI-ban mindig olyan laskagombát találok, aminek eleve még 3-4 nap a szavatossági ideje, amiből azt gondolom, hogy ők is simán a csomagokat ott tartják a polcokon addig. És ki tudja, hogy egyáltalán mikor csomagolták. Én eddig egyszer találkoztam egy olyannal, aminek másnap járt le a minőségmegőrzési ideje, de nem volt akciós meg semmi, viszont irdatlan erős cefreszaga volt. Nem tudtam elképzelni, hogy mi a hóhér lehet, alaposan megvizsgáltam a gombát, nem volt rajta se rothadás se másik gomba (penész). Gondoltam egy életem, egy halálom, megpróbálom felhasználni, el is készítettem, de hiába pároltam egy csomó ideig, csak maradt az erős pálinkaszag. Aztán megkóstoltam, ennek is savanykás íze volt, nem pálinkaíze és vártam a "hatást". Semmi nem történt a világon. Még ettem belőle később is, és akkor sem. Aztán kidobtam, mert az a szag...
2020. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az Aldiban én is vettem már laskát - konkrétan tegnap -, ma megsütöttem, és keserű... -_-
2021. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!