Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halászlé mellé milyen második...

Halászlé mellé milyen második illik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 09:12
 1/9 klopusz ***** válasza:
87%
Mivel ez egy testes, tartalmas leves (mint a bableves vagy a gulyás), általában könnyű tésztaételt szoktak enni utána. Pl. túrós csusza, sajtos makaróni vagy akár csak egy bukta.
2016. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az elsö írja, esetleg valami tészta - hagyományosan túrós csusza -, de nem feltétlen kell utána bármi is, mivel ez nem leves elöétel értelemben, hanem egytálétel.
2016. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Egytálételként szokás fogyasztani.
2016. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Az emberek többsége nem egy fél bográcsnyi halászlét tol be, tehát illik hozzá második egy normális étkezéskor.


+1 a túrós csuszára.

2016. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Rántott hal rizzsel
2016. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi tésztával, vagy kenyérrel esszük, és nem csak a levet, hanem halat is eszünk. Így általában nincs második, csak desszert. Pl. palacsinta.
2016. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Illik, nem illik, ilyen nincs. Szokások, ízlések vannak.

Szokás általában a túróscsusza utána, vagy inkább hagyomány, de nyugodtan el lehet térni ettől.

Bármilyen édes vagy sós tészta belefér még az emberbe egy halászlé után, de pl vannak ismerőseim, akik rántott halat esznek utána krumplival...Én szétpukkadnék az biztos.

De mindenki maga ismeri a határait az étkezésében.

Más kérdés, hogy ha vendégeket vársz , egy túróscsuszával nem nagyon foghatsz mellé.

2016. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit kívánsz akkor.


Én egyszer voltam egy étteremben, ettem egy harcsa halászlevet és nagyon éhes voltam még. Másodiknak ezért ettem roston pulykát krumplipürével és nagyon jól esett.


De úgy igazán halászlé után nem szoktak semmit enni.

2016. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé után vagy a túrós-csusza, és/vagy ropogósra sütött, fülétől-farkáig ehető apró sült hal. Az már úgy a bor-sör mellé rágcsaként került az asztalra!!!
2016. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!