Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lecsó - ki milyen arányban...

Lecsó - ki milyen arányban teszi bele a hagymát, paprikát, paradicsomot?

Figyelt kérdés
2016. júl. 14. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb 20 dkg hagyma, kb 40 dkg paradicsom, kb 60 dkg húsos paprika.Plusz még egy kis kolbász/virsli, tojás.
2016. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

aki 5 kiló paprikához 4 darab paradicsomot tesz, az még sose főzött lecsót, csak kényszer érzett a válaszra.


Én 3-4 paprikára számolok kb egy paradicsomot, és ráadásul tejfölösen szeretem :)

2016. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem számolom, de sok hagyma, sok paradicsom, paprika pedig egy hatalmas adaghoz úgy fél darab...? :D A zöldpaprikát kizárólag nyersen szeretem, illetve szétfőve még elmegy itt-ott, de véletlenül sem dominálhat. Gyerekkoromban utáltam a lecsót, pont a sok paprika miatt. Most már odavagyok érte, a saját stílusomban.


Plusz cukkinit és kis répát is teszek bele, amióta valahol így ettem és tetszett.

S nagyon sok tojást is, az alap. Illetve befőtt lecsónál kezdem elhagyni, mert úgy csak fő, nem sül és nem szimpatikus. Ahhoz inkább külön eszem a rántottát.

2016. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ede1219 ***** válasza:
100%

"A férjem azt mondta az ő édesanyja több hagymát tesz bele, mint paprikát. Ez nekem eléggé irreálisnak tűnt így jött a kérdés."


Na pont ez a szép a lecsóban, hogy egy rakat variációja van.

Valaki megemlítette, hogy még nem főztem lecsót, valóban az idén holnap fogom az elsőt főzni, és mi nagyon kevés paradicsommal esszük.

Ismerek olyat, aki több paradicsomot rak bele, mint paprikát, és tejjel habarja be.

2016. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 ede1219 ***** válasza:
100%
Nekem a 13-as receptje nagyon nem jön be -a többi tojásos sem-, mégse kritizálom, ő úgy szereti, egészségére!
2016. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ede1219 ***** válasza:

Így néz ki az én lecsóm, bár most egy kicsit változtattam a konzervatív fűszerezésen, és raktam bele fahéjat, mentát, szegfűszeget is, mi szeretjük ezeket az ízeket is.


[link]

2016. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!