Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok egyszerű (sós)...

Mondanátok egyszerű (sós) húsmentes tésztaételeket? Elkészítéssel együtt.

Figyelt kérdés

Főleg új recept érdelelne, illetve hogy ezt hogy lehetne feldobni?

Eddig úgy csináltam, hogy olivaolajra raktam félbevágott koktélparadicsomokat, majd ha megpuhult hozzátettem a tésztát.Nyomtam rá fokhagyma pasztát és megszórtam petrezselyemmel és szárított csilivel.A tetejére pedig reszeltem sajtot.

Egyszerűeket írjatok!:D


2016. aug. 4. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. pestos spagettit nagyon szeretem. :)
2016. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Kész, fűszeres spenóttal összekeverem a spagettit. Kivajazott tepsibe csinálok belőle spagettifészkeket.

kanál hátuljával mélyedést nyomok beléjük, amibe ütök 1-1 tojást. Bőven megszórom ízletes reszelt sajttal, és a sütőbe átsütöm. A tojás kissé lágy, a sajt olvadt, úgy nagyon finom.

A spenótot egyébként sóval, borssal és fokhagymával fűszerezem.

2016. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon egyszerü és finom:


Brokkolis tészta


Vizet forralsz (sóval), beleteszed a tésztát (amilyet szeretsz), meg a kis rózsákra szedett brokkolit, és addig fözöd, amíg a tészta megfö - ne fözd túl.

Sürü szürövel leszüröd, belekeversz 2 dl tejfölt, pici borsot teszel rá (tehetsz más füszert is, de nem szükséges), összekevered és sajttal megszórva vagy anélkül eheted.

2016. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fagyasztott parajt kiengeded adsz hozzá mustárt összekevered a leszűrt makarónival . Főzöl spagettit , kolbászos vajkrémmel fekete olíva konzervvel összerakod . Dobozolt paradicsompüréhez spagettit főzöl , köményt adsz hozzá fokhagymát és reszelsz rá kígyóuborkát .
2016. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tejszínes-spenótos tészta, istenii :)

túrós tejfölös tészta (szalonna nélkül)

tojásos nokedli

2016. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sajtos tészta = reszelt sajt + tejföl


Párolt vegyes zöldség tejfölös habarással (=hamis vadas mártás), imádom főtt tészta-feltétként


Hagyományos krumplis tészta

2016. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A feldobásra tippek: tehetsz bele mindenféle tengeri herkenytűt: kagyló, rák, polip stb.


Tésztára amúgy bármit tehetsz szerintem, csak a fantáziád szab határt a dolognak. Van pár összeillő cucc, azt összefőzöd, és összekevered a pastával.


Összeillők pl.: szerecsendió, citrom, tejszín, és mindenféle zöldségek, hogy színe legyen, pl. pritamin paprika


lazac, tejszín, paradicsom, kapor, krémsajtok - de bármi el is hagyható


tengeri cuccok, tonhal - olíva, chilli, fokhagyma, paradicsom, paprika


zölségek és tejszín fűszerekkel

hagyma, fokhagyma, paradicsom, gomba, oregánó, rozmaring, bazsalikom


tejszín, sajt, tojássárgája, zöldborsó, pritamin


De jó kísérletezést! Nagyon sok finom ragut lehet csinálni. Nálam a tésztaétel az a mi van otthon kategória.

2016. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is imádom a pestos dolgokat.


Gyors és egyszerű: Kifőzöd a tésztát, összekevered a pestoval, majd dobsz bele felezett koktél paradicsomot, mini mozzarellát, oliva bogyót. Végén megszórod reszelt parmezánnal.


Én imádom, függő vagyok, általában heti kétszer ezt eszem.

2016. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Cukkinis tészta

Felkockázod a cukkinit, olajon megpirítod, nyomsz rá fokhagymát, sózod, borsozod, ha akarsz, tehetsz rá tejszínt, parmezánt, de nélküle is finom.

Cukkini helyett mehet gomba is, de együtt is finom a kettő.

2016. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!