Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » MEnnyi most a csöves kukorica...

MEnnyi most a csöves kukorica ára? A Metroban 79/db, ez jó ár? Piacon honnan tudhatom, hogy nem takarmány? Egyszer már átvertek.

Figyelt kérdés

Egyszer egy majálison voltunk, épp alig volt pénzünk, de úgy megkívántam a kukoricát, hogy megvettük.

Valami gusztustalan ízű takarmány szr volt...


Ha piacon veszem, honnan tudom, hogy nem az út mellől lopták egy kukoricatáblából, amit disznóknak szántak?


2016. aug. 5. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Takarmány-e? Hát ezt könnyű eldönteni. Kicsípsz belőle egy szemet, és megkóstolod. A csemegekukorica nyersen is puha és édes.


Árfekvés: hát mindenki döntse el maga, hogy ennyiért megéri-e. A Tescóban akciósan egy százas a csöves kukorica. Körülnézhetsz több helyen is, de mivel egy liter benzin 320 forint körül van még mindig, és ez kb. 10-15 km-re elég maximum. Szóval ebből kijön négy cső. Ha háztartási célokra veszed, akkor érdemes elgondolkozni, hogy megéri-e elautózni bárhová is, ahol néhány cső kukoricát 5-10 forinttal olcsóbban adnak esetleg. Nyilván nem.

2016. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Amit főznek az a sima takarmány kukorica. Csak mikor leszedik még éretlen és édes, meg puha.
2016. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez hülyeség, a kukoricának sok fajtája van. A csemegekukorica éretten is édes.
2016. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem 2 cső kukoricáért megyek a Metroba, hanem amúgy is megyek, csak nem tudtam semmivel összehasonlítani az árat. A benzinköltséget így nem számolom bele, de ha Tescoba mennék, abba sem számolnám bele, mert bevásárolni mindig kell.


Na most akkor egymásnak ellentmondó dolgokat kaptam, nem lettem okosabb.

De azt kétlem, hogy a takarmányt ennénk.

2016. aug. 5. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem kaptál ellentmondó infókat, csak 2-eske hülye. Ne vedd figyelembe.


A csemegekukorica akkor fő meg édesre, ha már nyersen is az. Különféle fajták vannak, nemesítik, akárcsak a szőlőből, barackból, rizsből stb. Van, amelyik édesebb, van, amelyik zamatosabb, de a csemege az csemege. Ugyanúgy, ahogy a csemegeszőlő meg a borszőlő is különbözőek. Vagy a sütőbanán és a sárga nagy banán, amit enni szoktál, sem egyforma. Rizsből meg van kerekszemű szusirizs és hosszúszemű bashmati.


A lényeg, hogy amelyik nyersen finom, azt nyugodtan megveheted.

2016. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
tescoba tegnap 59ft volt
2016. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amibe nyersen is könnyedén belemegy a körmöd, világos színű, a sorok nem hézagosak, hanem tömören állnak egymás mellett, annak jónak kell lennie.

A Metró megbízható, és ez az ár is nagyon korrekt. Nálunk 100 alatt nincs piacon sem.Még két hét és lefut a csemege, addig remélhetőleg nem vágnak át.

És még egy tanács, forrásban lévő sós vízbe tedd a csöveket, és az újraforrástól számítva 15 perc múlva zárd el.

A csemegének nem kell több idő.

2016. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mennyi kukoricát szeretnél de Metróban nagy kiszerelésben tudsz csak venni.. Zsákokban van és db van az ár meghatározva .. Egy zsákban kb 50 cső kukorica van..
2016. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A Metro újságban 10 db-os csomag van 790-ért.

2016. aug. 5. 14:52
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Ránézésre simán meglehet mondani, hogy takarmány vagy csemege kukoricával állsz szemben . Kicsit megbontod a csuháját és megsasolod . A takarmány nagy lószemű, erős, kemény minden kukorica szem . A csemege az meg puha, gyönge, lágy .
2016. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!