Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvenc süteményetek?...

Mi a kedvenc süteményetek? Mit ajánlanátok, milyen süteménnyel kedveskedjek a családi összejövetelen?

Figyelt kérdés

Hamarosan nagy családi összejövetel lesz nálam és erre az alkalomra szeretnék valamilyen finom süteményt készíteni :)

Mit ajánlanátok?



2016. aug. 14. 18:31
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia én ma "sütöttem" a családnak és nagyon kapós volt!

Mézes kekszes étcsokis gyümölcskosár!

Hoz.val: 22 darabra (ennyi jött ki)

-Mézes keksz lehet ez győri vagy privátos én vegyesen csináltam. 4csomag

-25dkg vaj vagy margarin

-250ml habtejszín

-2 tábla csoki (ét, tej, fehér)

-bármilyen gyümi


Elkészítés

-Összedarálod a kekszeket hogy morzsás legyen és hozzáöntöd a megolvasztott vajat és össze"gyúrod" ezután muffinsütőt vagy kivajazod vagy papírba teszed . Úgy rakd bele hogy a közepe lyukas legyen és a szélét rakd vastagon hogy ha kiveszed ne törjön el azaz belülről formázd ki a kosárkát. Kockákra törd a csokit és a habtejszínt forrald fel majd ha felforrt öntsd a csokira es kavard mig el nem olvad. Utána öntsél bele a kosárkákba 3/4 ig majd tedd be a hűtőbe 1 órára . Majd vedd ki és tedd rá a gyümölcsöt így nem süllyed bele (lehet ez málna áfonya banán bármi)

További 5-6 óra hűtést igényel!

Remélem elnyerte tetszésed ☺

Jó étvágyat hozzá! :p

2016. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban a krémes tejszínes vagy mascarponés friss gyümölcsből készült sütit, tortát szeretem. Mindenféle zselés undormány nélkül a tetején :)
2016. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vaniliás krémes túrótorta

Amióta ezt a tortát megsütöttem ,minden születésnapra ,húsvétra és karácsonyra ezt kéri a család ,egyszerű és mégis különleges,isteni finom és előző nap elkészíthető.


Hozzávalók 12 személyre


50 dkg krémes túró

50 dkg natur krémsajt

20 dkg cukor

1 vaniliarúd kikapart magjai

1 citrom reszelt héja

7 db tojás

1 evőkanál liszt

5 dl tejszin


A sütőt 200 fokra melegítjük.

Egy 23-25 cm-es kapcsos tortaformát kibélelünk sütőpapirral és enyhén kiolajozzuk.

Egy nagyon nagy keverőtálban elektromos habverővel a hozzávalókat a megadott sorrendben összekeverjük.

Egyenletesen elkeverjük,

Az előkészített tortaformába öntjük,és 40 percig sütjük.Amikor kihűlt egy éjszakára hűtőbe tesszük.

Amikor kivesszük a sütőből a közepe még lágy,de másnap már jól szeletelhető .

2016. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mezes kremest nagyon finoman meg lehet csinalmi rn magyon szeretem. Es citromos sutit is csinalhatsz (babapiskotas) amit vagy jenaiba vagy tortanak is megcsinalhatsz. Imadja mindenki aki eddig evett ebbol, az biztos kapos lenne. Es konnyu is elkesziteni.
2016. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a tiramisut szeretem a legjobban :)
2016. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem bármilyen gyümölcsös sütemény jöhet, ezen kívül a Rákóczi túróst szeretem nagyon :) Az túl édes, nagyon csokis-nagyon mézes-nagyon geil sütiket nem igazán kedvelem.
2016. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Csaladi osszejovetelre altalaban cupcakes-t sutok, kb.50-et mert egyszeru, mutatos es isteni finom:-)
2016. aug. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálunk népszerű, Parfé szelet -(mézes-diós tészta vaníliás krém, csokimáz )Velence szelet- (mézeslapok, az egyik összetörve kerül a vaníliapudingos krémbe, egy üveg

lecsurgatott meggy társaságában, tetején csokimáz. )Diós-habos kocka- piskóta alap, rumos diós krém,vastag tojásfehérje habbal, olvasztott, rácsurgatott csokidekorációval, ez nagyon édes )Diós pite- (két pitetészta között vastag diókrém )

2016. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
# a tojásfehérje gőz fölött van felverve a cukorral, szóval nem nyers a hab.
2016. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zserbó, linzer, csokitorta, meggyes pite, gyümölcstorta, citromtorta, hókifli, tejszínes ananásztorta, bár csak a tetején van ananász , a krémje tejszínes puding habtejszínnel elkeverve, de nagyon jó, bármilyen süti jöhet, ami nem túl édes és tömény.
2016. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!