Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan késztítek a vörörbor...

Ti hogyan késztítek a vörörboros marhapörköltet?

Figyelt kérdés

2016. aug. 16. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
fehérborral, sertéshússal
2016. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha, ha... Jó vicc, de nem erre voltam kíváncsi.

Normális választ kérnék.

2016. aug. 16. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok hagyma és alapszabály zsíron jól lesütve. Mert a zsír is hozzá ad a sűrűségéhez.  Ha hagyma jól lesült, akkor mehet bele a törött paprika. (lehet és szerintem kell is hozzá lecsó alapot tenni. Vagy friss paprikát és paradicsomot vagy kevés kész lecsót). A lecsó alap csak akkor kerüljön rá, ha már a zsírban feloldod ott a paprika és a húst átforgatat benne. Amikor a húst átforgatod, a paprikás zsírban hagyd, hogy a hús kiengedje a levét kicsit forgasd (süsd) le, amíg a hús ki nem fehéredik (tehetsz rá egy kis fél evő kanál paradicsom pürét is sűrít ez is). Ha ez megtörtént tedd, hozzá a lecsó alapot engedj, hozzá kevés hideg vizet épp annyit amennyi ellepi. Előfordulhat, hogy ezt többször kell pótolnod, mert a marhahúsnak elég sok idő kell ahhoz, hogy meg följön akár 3-5 óraid Arra figyelj, hogy mindig langyos folyadékkal pótold a levet, ha szükséges, mert a hideg folyadék visszakeményíti a húst. Sózni se sózd ment közben az ételt, mert hús visszakeményedik és a vörösbort is csak akkor tedd bele, ha már puha hús.(bor is keményíti a húst. Ízesíteni, lehet só, bors, kömény pár szem fokhagyma).
2016. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ.

Már sokszor főztem pörköltet más fajta húsból, de marhahússal még nem volt dolgom. Elsősorban a marhahús főzésére voltam kíváncsi. Hogy másképpen kell-e főzni, mint a sertést.

2016. aug. 16. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Akkor miért nem azt kérdezed, amire kíváncsi vagy?
2016. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!