Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gulyáslevest hogy csináljátok,...

Gulyáslevest hogy csináljátok, miket tesztek bele?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 11:56
 1/4 anonim válasza:
20%
marhapörkölt+krumplileves! kész :D
2016. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Tedd fel a marhát pörköltnek, de hosszabb lével engedd fel, és úgy add meg a savát. Amikor a hús félig megfőtt, rakd bele a krumplit, a répát-gyökeret, apróra vágott petrezselymet. Amikor már ezek is félig megfőttek, akkor mehet bele a tészta. Ha van lebbencs tésztád, én fodros nagykockát szoktam. Mások apró nokedlit szaggatnak bele. Akármelyik vastagabb tészta jó, amikor az is megfőtt, akkorra minden megfőtt.

Persze lehet, hogy közben az elforrt levét pótolni, de olyankor a sót se feledd el bele.

2016. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

A gulyásleves szakaszos főzést igényel.Sok függ attól, hogy milyen húsból készíted, mert teljesen más egy finom marhalábszárnak, egy sertéslapockának,esetlegesen egy csirkehúsból készült "gulyásnak".

A vegyeszöldség- mindenképpen zellerrel -fontos bele. A legvégén tesszük bele a kockázott krumplit, majd, ha azzal is már forrt egyet, mehet bele a kézi frissen csipkedett csipetke, vagy a készen kapható kézi tarhonya, ami csipetke nagyságúra nő.

a legvégén lehet egy kis frissenvágott petrezselymet is szórni a tetejére.

A hagyma, a hús, a zöldség megfelelő aránya adja meg az igazi jó gulyásos ízt. Fűszerek közül fontos a az őrölt kömény, esetleg még 1-2 babérlevél.

2016. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Ahogy én készítem: zsírban (nem olajban) kipattogtatom a köménymagot, majd megpirítom az apróra vágott hagymát, ha zsírjára sült, megszórom pirospaprikával, rádobom a kockára vágott marhahúst, addig pirítom, amíg kifehéredik. Felöntöm vízzel, két-három babérlevelet adok hozzá. Félig-háromnegyedig készre főzöm, akkor adom hozzá a zöldséget, sárgarépát, petrezselyem gyökeret, végül a krumplit.
2016. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!