Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a karácsonyi menü?

Mi legyen a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés
2016. okt. 24. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Kedves tőled, hogy főzni akarsz nekünk. De attól tartok, annyi adagot nem tudsz főzni ahányan olvassuk ezt.
2016. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Előétel, főétel, köret, desszert
2016. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj,hogy még csak október van? :D
2016. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

jajj én már szeptember óta karácsony lázban égek, már az ajándékok is megvannak, és általában anyummal együtt főzünk mindig.

nekünk minden évben húsleves, rántotthús, és rántotthal van krumplipürével, petrezselymes krumplival, rizzsel. emellett van még töltött csirkecomb, és töltött káposzta.

Minden évben csinálunk métereskalácsot, kókuszgolyókat, és kókusztekercset. nálunk ez a karácsonyi főzés :D ez kitart 3, maximum 4napig a 6fős családban :D

18/F

2016. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Grízes tészta
2016. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekkoromban egyszer elhatároztam, hogy ha nagy leszek, mindig paprikáskrumplit fogok főzni (ami az egyik kedvencem, de más okom is volt rá). Az ugyan azóta borult, de azóta is azt főzök, ami nekem tetszik.

Nincs előírás. Nem kell húst enni. Nem kell főtt ételt enni. Sőt, nem is muszáj enni azokban a napokban. Sokféle ember van, sokféle ízléssel, életmóddal, szokással és testi működéssel...

2016. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A héten kaptam akciós malachúst, vettem egy jó db-ot, van benne takaros levesnek való csont, lehetett belőle szelni is pár db-ot akár rántani, akár egyéb valami gombás szelet, vagy bármi. És lesz belőle pörkölt is, meglehet, hogy húsos káposzta.

Esetleg még majd hurka-kolbász-sütni való pecsenye-hús, gondolkodok egy adag kocsonyát is főzni.


Vannak akik ragaszkodnak a karácsonyi halászléhez, másoknál a pulyka elmaradhatatlan.


Persze azt is lehet, hogy teljesen szakítasz a hagyományokkal, és feldúrod a netet valami egzotikus (kínai, thai, stb.) specialitás után...az is izgi lehet.

2016. okt. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez igazából ízlés dolga. Ha segít, leírom, hogy nálunk mi volt tavaly.

Szenteste:

Hargitai szarvasgulyás

Kovászolt töltött káposzta libahúsból


25:

Céklaconsomné

Gesztenyével, aszalt gyümölcsökkel töltött pulykamell, párolt mandulás zöldbab, gesztenyés-baconos kelbimbó, pecsenyelszósz


26:

Fehérboros kagyló

Sóban sült lazacpisztráng paszternákos pürével


A borsorra már nem emlékszem. Mi külön desszertet nem adunk a menüsor végén, ellenben van egy karácsonyi süteményszekció: szedres linzer, isler ribizlilekvárral, Nigella karácsonyi tortája, mézes puszedli, többféle beigli, sós ropogós.


Nem hízunk, mert keveset eszünk, és egyébként is sportolunk :)

2016. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Én még nem tarok a karácsonyi menünél, ki tudja, mi lesz addig...

A hétvégi is még csak most körvonalazódik.

Amúgy nem ragaszkodunk mindenképpen a hagyományos ételekhez, de azért arra figyelni fogok, hogy olyan összeállítás legyen, amit év közben valamilyen oknál fogva nem, vagy csak nagyon ritkán készítek.

2016. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez lesz az elso baratommal toltott karacsonyom ugyhogy mar porog az agyam mit lehetne... :)

Husleves biztosan lesz, beszeltuk hogy sutunk garnelat, meg hat a szokasos rantott hus..

2016. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!