Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéskarajból kiadós, férfias...

Sertéskarajból kiadós, férfias, laktató, nem UNALMAS étel? Plusz hozzá illő leves?

Figyelt kérdés

Sertéskarajból szeretnék igazán férfias fogást készíteni, de életemben először semmi ötletem nincs. Nagyjából tele a kamra, és a hűtő is, elég sok alapanyagom van, lehet ezért sincs ihletem.....

Amiből a legtöbb van, és fel kéne már használnom: több kiló piros TV paprika, és zöld kápia paprika, és tehéntúró.

Tulajdonképpen menü kellene, egy könnyű leves előtte.


2016. okt. 25. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nálam holnap lesz karajból Dubarry szelet.

Legtöbbször rántani szoktam a karajt (ez férfias, de lehet, hogy unalmas), vagy valamilyen szaftos-szószos változatban készítem, mert elég száraz hús.

Mondjuk egy tejszínes gombás karajról, vagy bakonyi bordáról, nokedlivel, mi a véleményed, elég férfias? Vagy ha már sok paprikád van, akkor egy magyaros (lecsós) szeletet javasolnék, sült krumplival.


Könnyű leves lehet egy egyszerű zöldségleves, borsó leves, francia hagymaleves, valamilyen krémleves, ha szereted.

2016. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Férfias? Nyers sertéskaraj Borsodival.
2016. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én vagyok a nő! :D

És már utálom a húst, annyit kell készítenem. És most végképp tanácstalan vagyok. Igen elég száraz, de már csak ez van a fagyóban, és már nem lesz időm boltba menni hétvégéig. A lecsós szelet nem rossz ötlet, de azért még várok tippeket.

A 2. válaszoló pedig rátapintott a lényegre! :D :D :D

2016. okt. 25. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

A paprikából levest készítenék, levesbetétnek mehetne bele sajtos túrógombóc.


A karajból ami a férjemnél mindig telitalálat:


Krumplit felkarikázok ez megy a tepsi aljára. Erre karikára vágott hagyma. A hagymára a sózott-borsozott karajszeletek. Ezt összesütöm alufólia alatt. Tejfölt kikeverek ketchuppel, ezzel megkenem a puhára sült húst, megszórom kukoricával és fólia nélkül megsütöm.

2016. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Zsírozd ki a tepsit. Tegyél rá karikára vágott krumplit, picit sózd meg, majd rá a karajszeleteket. Erre sok karikára vágott vöröshagymát. Sót, borsot, szerecsendiót és sok házi tejfölt, vagy főzőtejszínt. Önts alá egy pohár vizet, és lefödve főzd, amig meg fő a krumpli és a hús is.
2016. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Csak még egy tipp: Házi csirkemájpástétommal töltött karajtekercs, baconba tekerve, krumplipüré vagy hagymás törtkrumpli, a piros paprikából sültpaprika saláta.

Leves esetleg gomba, zeller, vagy sajtkrémleves.

Deszzert vagy valami gyümölcsös pohárkrém a túróból, vagy egyszerűen túrós palacsinta.Garantáltan jól fog lakni a párod.

2016. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!