Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csicsókából szoktatok készíten...

Csicsókából szoktatok készíteni valamit?

Figyelt kérdés
Rengeteg csicsókánk termett, és fogalmam sincs mire lehetne felhasználni. Salátát készítettem már belőle,de szörnyű macerás megtisztítani.

2016. okt. 29. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sült csicsókát.
2016. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meghámozod?,vagy elég csak alaposan megmosni? Fűszerezed valamivel?
2016. okt. 29. 21:56
 3/8 Jubilee ***** válasza:
100%
Amikor terhességi cukorbetegségem volt, akkor sok csicsókát ettem. Rakott csicsóka (rakott krumpli helyett), de én is ettem sütőben sütött csicsókát is. Szeletekre szeltem, kicsit beolajoztam, só, bors, paprika, zöldfűszerek, és megsütöttem. Egyet nem szerettem benne, hogy rettenetesen puffasztott.
2016. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Krémlevest is készíthetsz belőle.
2016. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi régebben sok csicsókafasírtot csináltunk,de egy idő után meguntuk.
2016. okt. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még cukrosok is ehetik, magas inulintartalma miatt diabetikus étel és szinte minden elkészíthető belőle, ami burgonyából!

Nagyon egészséges: ha időd engedi, megéri mégis vesződni vele. Ha mégsem, akkor add tovább.

Ha azt sem, vermeld el, ültesd el közterületre, árokpartra, vagy dobd a kert olyan részébe , ahol tavasszal kihajt! Igénytelen, minden időjárást kibír és csudaszép, mikor ontja a virágot. :)


[link]


[link]

2016. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ez a fő értéke, hogy cukorbetegek is ehetik.

krémlevesnek, pürének, párolva, saláta egyik összetevőjeként is jól használható..

Nagyon hasznos gumós növény, és szinte egész télen használható.Akinek van a kertjében ki sem tudja irtani.

Más zöldségekkel is jól párosítható, krumpli, brokkoli, srépa, sütőtök (bár ezzel már elég tömény ) spenót,kelbimbó... stb.

Nyersen, nagyon picit megsózva is érdemes elrágcsálni 1-2 darabkát.

2016. okt. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
amelyiknek nem túl vastag a héja, nem kell megpucolni csak lesúrolod róla a földet. Mindent készíthetsz belőle, amit krumpliból is készítesz.
2016. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!