Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet kicsit korai, de mi...

Lehet kicsit korai, de mi lesz nálatok karácsonykor a menü?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

nálunk minden évben ugyan az körülbelül

töltött káposzta, rántotthús, rántotthal, tepsiben sült baconbe tekert hús, köretnek ezekhez krumplipüré, petrezselymes krumpli, kukoricás rizs, salátaként majonézes krumpli, és francia saláta

sütinek tiramisu, méteres kalács, mézeskalács, és bejgli, ha kapunk a szomszédtól, olyat nem igazán tudunk jól csinalni :D

2016. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 @@&& válasza:
72%

Leves: tejszínes gyümölcs leves, húsleves,

Főétel: tejfölös fogas rizzsel, salatakkal

Desszert: aranygaluska, mézes zserbó, mindenféle amit kérnek és mézeskalács. remélem tudtam segíteni

2016. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Aznap eldöntöm, hogyan eszem a tojást és a zöldségeket :) Illetve megyünk rokonságba, ott rántott dolgok szoktak lenni rizzsel, savanyúsággal. Sütit viszek, ebből csak a mézes tuti, az az egyetlen étel, ami számomra karácsonykor kvázi kötelező s még én is tudom szépre díszíteni, pedig kézügyességem nincs olyan sok. Cukorbeteg a rokon, így igyekszem óvatosan bánni a mézzel (egy kevés tuti belefér neki, eszik sokkal rosszabbakat is), főleg, hogy én kevésbé bírom a cukrot, mint ő, csak nem lesz nagy bajom, mindössze fáj. Tuti lesz alternatív süti, sós is.


Anyámnál mindig franciasaláta volt kaszinótojással karácsonykor, ez csábító ötlet, mert nagyon szeretem. Ráadásul 5 év után olykor újra eszem tejfölt, úgyhogy erre komoly esély van.

2016. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
3-as tuti valami önsanyargató szekta tagja, nálunk halászlé majd sült kacsa petrezselymes krumplival. Süteményt még nem találtuk ki, de szokott lenni bőségesen mindenféle, édes, sós, krémes, szárazabb... stb.
2016. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nameg a kihagyhatatlan Creampie!
2016. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Töltött káposzta az mindig van, húslevest csinál anyu még, de azt füstölt kötözött sonkából, majd a sonkát kiveszi belőle, és főételnek teszi gölődin (krumpligombóc) és pároltkáposzta mellé. sütemény az beigli, gesztenye/kókuszgolyó, sajtosrúd és/vagy sajtostallér. mézeskalács; zserbó, linzer/isler :) szilveszterkor általában kaszinótojás, kukoricasaláta, franciasaláta :)
2016. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
24 ebédre mákos guba, vacsorára halászlé és rántott hal, 25-én töltött káposzta, nálunk ez a menetrend :)
2016. nov. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
még nem tudom, de erősen figyelek...
2016. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A mi menunk pedig halászlé, sült kacsacomb hagymás tört krumplival. Megtetszett az aranygaluska, vagy a mákos guba...valamelyiket tuti elkészítem! Na meg biztos lesz aszaltszilvaval töltött csirkemell is valamiken majonézes salátával.

A sütiket meg nem tudom.

Koszi, mentek a zold kezek 😊

2016. nov. 10. 06:57
 10/20 anonim ***** válasza:
4%
Amit a börtönben adnak.
2016. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!