Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok jó kenyér recepteket?

00hory00 kérdése:

Tudtok jó kenyér recepteket?

Figyelt kérdés
Szóval itthon szeretnék sütőben, illetve nyáron kemencében házi kenyeret sütni. Ehhez szeretnék minél több, bevált és finom receptet. A fehértől a barnán át a magvasig minden jöhet. Várok full egészséges és "fogyókúrás" receptet is. Nagyon köszönöm :)

2016. nov. 13. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk most ez jön be:

1 kg liszt (80 dkg bio teljes kiőrlésű tönköly, 10-10 dkg köles- és kukoricaliszt), 6 dl víz, 2,5 tk só, opcionálisan 1-2 dkg kókuszzsír, de ma speciel nem volt benne s így is igen finom lett. 3,5 dkg élesztő (ha 5 dekás van, akkor annyi, a fele kevés).

Régen ugyanez volt, csak fehérliszttel. Cukrot soha nem tettünk bele, már a nagyanyám se tett, pedig igen hozzáértő parasztasszony volt, szép kenyereket sütött.

Fel lehet turbózni ezzel-azzal, pl. egy tojás és némi főtt krumpli, magvak... Töltött kenyérnél még buliba is vittem, sikeres volt, Camembert és sült hagyma, sült cukkini volt benne.

2016. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fehér búzaliszt, egy-két főtt krumpli, só, víz, élesztő, de még jobb kovász. Jól kidolgozni, megkeleszteni, majd átgyúrni, formázni és újra kelesztés után sütni.
2016. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kérlek kelesztési időt is írj, mert egyáltalán nem értek hozzá :)
2016. nov. 14. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:
ez most egy kicsit reklám helye: keresd meg a neten Limara péksége oldalt. Onnan tanultam én is, érdemes a "Jól bevált fehér kenyeremmel" kezdeni, minden receptnél alapos leírást, képeket találsz, ill. a hozzászólásokat is érdemes végignézni, mert ad tanácsokat, ha valaki kérdez
2016. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. nov. 16. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!