Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen ételeket csinálnátok...

Ti milyen ételeket csinálnátok karácsonyra 3 főre?

Figyelt kérdés

Lehet butuska kérdés. A helyzet az, hogy 24-én kettesben leszünk pàrommal, 25-én csatlakozik hozzánk az anyós ebédre, 26-àn pedig elutazunk párommal az én családomhoz egy nagy családi ebédre (15 fő, mindig mamám főz).

Na de a lényeg az, hogy ti hogyan készítenétek az ételeket 24 és 25-re? Mert én a legszìvesebben főznék-sütnék 5 féle ételt is akàr, de az 2-3 emberre túlzás, nem? Főleg hogy utàna nem is leszünk itthon két napig, addig meg megromlanak az ételek.

Szerintetek az úgy nagy pofátlanság, ha sütök-főzök sok ételt 24-ére,és másnap anyóssal a maradékokat esszük?


2016. nov. 15. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem pofátlanság, jóformán minden étel jó másnap is, nyilván ilyeneket csinálsz.

Aki szeret ötfélét enni, annak nem túlzás ez 1 főre sem, csak tényleg ne legyen túl sok. Max. olyanból, amit le lehet fagyasztani, azért olyan étel is van szép számmal. Vagy pl. a mézes eláll egy dobozban elég sokáig... Na, ezekből lehet több.

2016. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Ételt pedig nem is írtam, bocs. Bár nekem speckó étrendem van, ami bekavar.

Nos, franciasalátát biztos csinálnék kaszinótojással, mivel azt nagyon szeretem. Sokféle húsétel is remek másnap is, de ez nem az én asztalom, szinte sosem eszem húst. Azért tudom, hogy egy finom sült hús még hidegen is csodás. S persze valami hozzáillő leves. Ez azért így már nekem nem rossz.

Párféle süti is lenne (egy sós, 1-2 édes), de ebből legfeljebb egy lenne olyan, amit meg kell enni hamar s azért szeressék is a családtagok annyira, hogy sikerüljön.

2016. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Halászlé

Hal, krumplipüré

Krumplisali

Töltött káposzta

Diós bejgli

Mákos bejgli

Mandulás

Méteres

Linzer

Zserbó



Marhahúsleves

Főtt hús, meggyszósz, főtt krumpli

Hal sütőben sütve

Krumplipüré

Krumplisali

2016. nov. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Készíts pörköltet, az egyik felét asztalra teszed frissen nokedlivel, a másik felét másnapra húsos káposztának. A maradékokat berakod a fagyóba, jó lesz újév után! Akkor ehhez már "csak" sülteket kell készítened egyik napra, másik napra és salátákat. Ami a sültekből + a sütikből marad, azt pedig anyósodnak összecsomagolod, és a következő napokra még neki is lesz otthon kaja.

Főzöl valami levest is, az üres lé maradék szintén mehet a fagyóba.

2016. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Csirkehúsleves sok zöldséggel, göngyölt töltött husi, rántott csirkemell, fasírt, petrezselymes krumpli, sütik.
2016. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
húsos palacsinta
2016. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ma reggel néztem a naptáromat, a karácsony szombat-vasárnap-hétfő = szerencsére csak 3 nap, szilveszter szombat, újév vasárnap = 2 nap.

Nem kell túlbonyolítani, hogy sok nap, sokféle kaja kell. Én örülök neki, máskor is elég lenne ezekből ennyi.

2016. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a 4-es válaszom eléggé nem tetszik, amiben írtam, hogy az anyós mielőtt hazamenne az ünnepi ebéd után, maradékot csomagolni neki, ezzel esetleg lehet segíteni őt.


Nem tudom mi ebben a kivetni való, a mi családunkban bizony szokás volt, ha a szülőket meghívtuk ebédre, utána még felpakoltuk őket, legyen nekik otthon is ebből-abból.

De hát ezek szerint nem vagyunk egyformák.

2016. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaptam egy privit, az illető szerint azért lettem lepontozva, mert anyóséknak gondoltam-javasoltam csomagolni, mert hogy ez nem szokás, csak szülőnek. Az anyós az más.


Könyörgöm! Az anyósom a férjem édesanyja!!! Ha a sajátomnak csomagolok, csomagolnék, a férjem édesanyjának is ugyanolyan jó szívvel!

De azért érdekes vélemény, ok, a lepontozásra! Szomorú! :)

2016. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!