Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírnátok egy finom egyszerű...

Leírnátok egy finom egyszerű fűszerezésű bablevest/gulyást? (Az alap meg van, lejebb. )

Figyelt kérdés

Babér, majoranna , oregánó, bazsalikom , petrezselyem, rozmaring, kapor van itthon.

Eddig hagymát dinszteltem , répát-gyökeret, sóztam , borsoztam, paprikáztam, felöntöttem a beáztatott babbal és levével, sonkát tettem bele...de így is olyan víz ízű.. :/

Mi illene még bele?



2016. nov. 16. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Monnyuk egy kis rántás csodákra képes!
2016. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt a végén kell..nem?
2016. nov. 16. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A vége felé.
2016. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sosem teszek bele rántást (fölösleges, ízt nem ad, csak rengeteg plusz kalória meg fölösleges zsír + szénhidrát, ami kimondottan egészségtelen), egyszerüen kevesebb vizet kell beletenni, és elég sokáig fözni, akkor nem lesz vízízü és vizes állagú.


Ha sürübb levet szeretnél, akkor vagy fözz vele egy-két krumplit és ha kész, ezt áttörve fözd össze vele, vagy a babból vegyél ki valamennyit, és azt tedd vissza pürésítve, akkor is sürübb lesz a leve.

2016. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem teszek bele rántást.


Ezen ételek fűszerezése nálam: só, bors, pirospaprika, babérlevél, köménymag


Sok zöldséggel lassan főzve így a zöldségek, bab és a hús adják az ízét.


Nem lehet, hoyg túl sok vizet tettél bele?

2016. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
En sem teszek rantast levesekbe mert csak liszt olaj meg so...szoval azt csinaltam amit a kedves harmadik valaszolo irt, hagytam lefoni a vizet kicsit, aztan fedo alatt foztem kis langon. Illetve tettem bele 2ek. csipetket, mert nem szoktunk kenyeret enni hozza. Nagyon finom lett a vegere!
2016. nov. 17. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!