Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan fordítsam át a rántottá...

Hogyan fordítsam át a rántottát a másik oldalára annélkül, hogy elszakadna?

Figyelt kérdés
Idegesitő, hogy nincs le tapadva ha vastag ha vékony mindig elszakad ha csipesszel vagy spatulával átforgatnám.
2016. nov. 30. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

Pont azért nem szakad el neked a rántottád, mert nem kevered. A rántottát meg szokták keverni, akár csak a tojást sütik magában, akár valami elősütött alapra teszik.

Aki lepényt akar, vagy omlettet ( a fentebb már írt kiegészítéssel, tej, liszt... )azt nem kell megkeverni, akkor egyben sül meg, és meg is lehet fordítani némi gyakorlattal.

2016. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kerámia belsejű serpenyőt használok...

egyébként próbáltam simán és dolgokkal mint pl. kolbász, szalonna, hagyma, sajt, vagy kevés liszt.


Régen egyetemi kolesz konyhában láttam olyat is, hogy valaki úgy fordította meg mint egy palacsintát feldobta (ő sonkával készítette).



A youtubos omletteket csak kettőbe hajtják úgy hogy még a teteje híg, úgy raknak bele dolgokat ez undorító, még ha a hőtől meg is fő valamennyire, én sült tojást akarok enni nem hígat.


Ha bele teszek valamit akkor azt úgy szeretem, hogy kicsit megpörkölöm előtte és utána rá teszem a tojást és keverem kicsit és utána miután palacsinta kezd lenni belőle szívesen megfordítanám egyben de nem akar ... :)). Nem tudom mivel lehet a gond. Nem a leragadás miatt szakad hanem a saját sutjától.

2016. dec. 3. 11:53
 13/14 anonim ***** válasza:
Pedig kaptál ötleteket, próbáld ki valamelyiket. A kerámiára vigyázz, villával /késsel /fém palacsinta fordítóval ne próbálkozz, mert hamar karcolódik, idő előtt tönkre mehet.Hőálló műanyag lapáttal, vagy falapáttal nyúlj alá. Előbb -utóbb sikerülni fog az átfordítás, de mégis legjobb megoldások, a tányéros, fedős tapasztalatok.
2016. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

[link]


erre is gondoltam már :)

2016. dec. 9. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!