Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Méz + tiszta kakaópor meddig...

Méz + tiszta kakaópor meddig állhat el együtt?

Figyelt kérdés

Így szoktam ízesíteni a palacsintámat :) Semmi más nem kerül bele, csak méz és "főző" kakaó.

Nyilván külön-külön elállnak bármeddig, de ki tudja, milyen folyamatok játszódnak le a két anyag között :D

Én arra voksolnék, hogy ha bekeverek egy egész üveg mézet, akkor ugyanúgy békében elálldogál a polcon.

Ha valaki máshogy gondolja, ne tartsa magában, mert azért nem szeretnék ennyi jó mézet elcseszni.


2016. dec. 2. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a fene se tudja. Én mindenestre a helyedben egy kisebb, pl. bébiételes üveggel kevernék be először, és a biztonság kedvéért a hűtőben tartanám.
2016. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
A főző kakaó nem tiszta kakaó, csak a hollandi az. Még nem próbáltam mézzel összekeverni, de nem biztos, hogy jó lenne. Fahéjjal kevertem már össze, és a méz pár nap után megfolyósodott és savanykás lett.
2016. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem itt a gond nem is méz+kakaó párossal lenne hanem a palacsinta tésztáddal. Legyen az tejes, vizes, tojásos, tojás nélküli.
2016. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben vettem egy új üveg mézet, így a maradék negyed üveggel kevertem be, eddig jól elálldogált.

Meglátjuk majd, mi sül ki belőle.

A kakaó az tuti, 100%-os perui bio kakaó, így biztos, hogy teljesen tiszta :)

Utolsó, nem értem a válaszod, a palacsintatésztám nem igen került itt szóba, de hogy baj nincs vele, az egészen biztos :D

Nyilván a kész palacsintákat töltöm ezzel a "krémmel".

2016. dec. 4. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!