Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gesztenye sütés-mit csináltam...

Gesztenye sütés-mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Sütöttem gesztenyét,úgy csináltam ahogy olvastam:beáztattam,ami feljött a víz felszínére kidobtam. a domború oldalt bevagdostam,200-fokon 25-30 percig sütöttem,sütőben,néha megrázogattam.mikor kisült konyharuhába becsomagoltam,pihentettem.Mikor megkóstoltam,hozzá van ragadva a héjához,úgy kell kikanalazni.nem úgy a jó ha szinte kipereg egyben a héjából?-tovább kellett volna sütni?

2016. dec. 3. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi soha nem szoktuk sem előfőzni, sem beáztatni. Simán bevagdosva megy a sütőbe. Azt meg nem mondom meddig sütjük, addig amíg jó nem lesz.


Aztán egy konyharuhával kibélelt tálba öntjük azonmód forrón, kevés vízzel bespricceljük, és konyharuhával lefedve pihentetjük. Ilyenkor a gőztől kisit felpuhul a héja, de azért nem nagyon.


Előáztatásnál vagy előfőzésnél nagyon nem mindegy az idő, és nagyon nehéz eltalálni. Függ a fajtától, a mérettől, milyen régen szedték, mennyire száraz helyen tárolták, stb. Mi ezért nem is szoktunk ilyennel bajlódni, mert könnyen túllő az ember a célon, és akkor az van, ahogy te is jártál.

2016. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"Mi soha nem szoktuk sem előfőzni, sem beáztatni."-nem előfőztem csak áztattam mert azt olvastam hogy ami feljön az kukacos.közben már utána olvasgattam meg láttam fotókat amin teljesen szét van nyilva a héja mint egy rózsa. mi lenne ha visszatenném a sütőbe és még sütném amig szétnyílik?
2016. dec. 3. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még mindig aktuális, akkor nyugodtan próbáld meg visszatenni, veszteni nem vesztesz vele. De teljesen kipergős már akkor sem lesz.


Van, aki simán hideg vízben áztatja, mások leforrázzák, és abban áztatják, megint mások elő is főzik pár percet. De nekünk egyik sem vált be, ezért megy rögtön a sütőbe. A kukacosat így nem lehet előre kiválogatni, ez igaz.

2016. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!