Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Brokkolifőzeléket pépesítés...

Brokkolifőzeléket pépesítés nélkül lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Minden receptben olvasom, hogy pépesíteni kell, de nincs botmixerem.

2016. dec. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges pépesíteni, kivéve ha fogatlan embernek készül
2016. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Én a munkahelyen a múltkor pépesítés nélkül ettem. Semmi gond nem volt vele. Állítólag a benne lévő hatóanyag felszívódása miatt legjobb lenne nyersen enni a brokkolit.
2016. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet. Szerintem jobb is úgy az íze, ha az ember külön ráharap a brokkoli-darabokra, mintha össze van trutyizva a többi összetevővel.


De ha mindenáron pépesíteni akarod, akkor krumplinyomóval, de akár egy villával is megteheted. Kicsit macerásabb, mint mixerrel, az igaz, de öreganyáink is botmixer nélkül vezették a háztartásukat. :)

2016. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak krémlevesekhez "kell " pürésíteni, de én pl akkor is teszek félre kis brokkoli rózsákat, amiket visszateszek a krémlevesbe.

Főzeléknek meg simán lehet rózsákra szedve főzni, és behabarni, amivel szereted.

2016. dec. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet. Én mindent darabosan szeretek (jó, a sóskafőzeléket nem), főzeléket, levest... Sosem főztem krémlevest. Nekem még a "padlizsánkrémem" is darabos s benne van a héja, mert úgy szeretem :)
2016. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
én a brokkolit azt speciel szoktam krumplival sűríteni. Kicsit túlfőzöm, hogy a krumpli szétessen benne, és az besűríti a levét.
2016. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!