Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készül a képviselö...

Hogyan készül a képviselö fànk?

Figyelt kérdés
Képviselöfànkot szeretnék késziteni,sajnos nem tudom hogy kezdjek neki.Csak arra emlékszem hogy amikor kicsi voltam akkor anyukàm csinàlt,a töltelék pedig benne rozsaszin,csoki,meg sàrga szinü volt.
2008. okt. 7. 09:49
 1/2 anonim válasza:
72%

A neten találtam recepteket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És még van sok... :)

2008. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én anyukám receptje. Ő már sajna nem él, de szerencsére ezt időben leírtam. A kérmről annyit, hogy bármilyen pudingból készítheted, és anyukám mindíg tett a krém tetejére tejszínhabot is. Persze azt közvetlenül fogyasztás előtt. Nagyon fincsi a fánk tésztája is. Remélem ha kipróbálod ízleni fog.



• 20 dkg liszt

• 10 dkg zsír

• 5 egész tojás

• 2 dl víz

• kevés só


Krém:

• 1 l tej

• 18 dkg liszt

• 4 egész tojás

• 30 dkg cukor


A 2 dl vízben felforraljuk a zsírt a sóval. Amikor forr, gyorsan belekeverjük a lisztet, és sűrűre keverjük. Kicsit kihűtjük, és gyorsan beleütjük az 5 tojást. Kizsírozott tepsiben kanállal halmokat rakunk, és forró sütőben pirosbarnára sütjük. A sütőnket 10 percig nem szabad kinyitni. Ha megsült félbevágom, és megtöltöm krémmel.

Sütés: 250 C-on.


Krém:

7 dl tejet felforralunk, 3 dl-t hidegen hagyunk, és elkeverjük 18 dkg liszttel, 10 dkg cukorral, 4 tojás sárgájával, 1 csomag vaníliás cukorral. Óvatosan belekeverjük a meleg tejbe, míg sűrű nem lesz. A tojás fehérjét 30 dkg cukorral kemény habbá verjük, és hozzátesszük a főtt krémhez.

2008. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!