Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel kell összeragasztani a...

Mivel kell összeragasztani a mézeskalácsot?

Figyelt kérdés
Mézeskalács házat szeretnék készíteni, viszont nem tudom, hogy a ház oldalait mivel ragasszam össze. Segítenétek?

2016. dec. 16. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Írókával.

Tojásfehérjét jó sok porcukorral és egy kis citromlével addig versz amíg még nyomható állaga nem lesz. Hamar megköt. Ezzel készítik a díszítést is hozzá.

2016. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet cukormasszával-de ez időigényes. vagy:

olvasztott cukorral.ez sokkal gyorsabb és hatékonyabb.DE ha még soha nem dolgoztál vele,akkor nagyon óvatosan,mert nagyon fájdalmas tud lenni ha ezzel megégeted magad.

akkora lábasba olvassz cukrot amibe bele tudod majd mártani a házikó elemeit.

2016. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
#3 A cukron kívűl mást tettél bele? Vagy csak azt olvasztottad? Por vagy kristály?
2016. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az mindegy hogy por vagy kristály.de általában kristályt szoktam. és semmi mást nem teszek bele. csak arra kell vigyázni hogy ne égessem le a cukrot..

amikor már látom hogy el kezd olvadni,akkor lejjebb veszem,és kevergetem. nekem bevált ez a ragasztási módszer,mert pikk-pakk kész. és tartós.mert volt olyan házikóm ami 3-4 évig jó állapotban maradt

2016. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Köszi szépen! Kipróbálom!
2016. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

még annyi tanács,hogy: pl a tető elemnél,már nem mártogatom,mert addigra az oldalai már az alapon vannak és nem tudnám mártani,-hanem,kiskanállal (vagy fültisztitó pácikát mártok bele) csúrgatom a cukrot arra a részre ahova a tetőt rakom.de itt gyorsan kell dolgozni,hogy ne száradjon meg a cukor még az előtt hogy ráilleszted a tetőt. ha mégis úgy járnál,akkor sincs baj csak újra cukrozd be azt a részt..


Ja,és pár éve talátam egy jó módszert arra hogyan lehet a mézeskalács házra "üvegablakot" csinálni..


amikor már majdnem megsült a mézeskalács,-akkor az ablakok helyére zúzott savanyú cukrot szórunk (lehet vastagon) és 1-2 perc múlva amikor már elolvadt akkor sütöböl kivesszük,és hagyjuk kihülni

2016. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. dec. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!