Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen cukorbetegeknek val...

Milyen cukorbetegeknek valò ételeket tudtok ajánlani? Recept is jòl jönne.

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány gr/nap szénhidrátra van beállítva az a cukorbeteg? Mert ez lenne az egésznek a lényege.

Ami nagy általánosságban elmondható, nulla finomított cukor, minél kevesebb, illetve a napi kvótát meg nem haladó szénhidrát, és azt is alacsony glikémiás indexűekkel kell felváltani.

2017. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Terhessègi cukros ,ès nem inzulinos.Nem tudom mennyi a napi szènhidràt adag .Segìteni megyek a baràtnőmhöz aki terhes ès kisgyerekkel,nagy pocakkal gondoltam főznèk neki.Azt tudom,hogy teljes kiőrlèsű kenyeret,tèsztàt eszik.Cukor helyett steviàval èdesìt.
2017. jan. 5. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

A normál cukorbeteg diéta valahol 160g ch körül van, s ennek zöme lassú felszívódású. De van, akkor jelentősen kevesebb ch-t eszik, elvileg az ugye jobb egy cukorbetegnek, de ez egyéni, van, akinek nem. Ez két teljesen más étrendet jelent. De gondolom, az előbbiről van szó.

Főzz normálisan, csak persze cukor, fehér liszt, fehér rizs s effélék nélkül, a zab pl. szerintem jó, rostos és gabona létére fehérjedús, nem olyan gyors felszívódású, mint a legtöbb gabona, ahogy a teljes kiőrlésűek is jobbak e szempontból. Én a gyümölcsökkel is vigyáznék, semmiképpen nem használnék fruktózt (nem dobja meg úgy a vércukrot, de ettől még nem lesz előnyös) s persze az ételek ne túlnyomórészt szénhidrátból álljanak.

Nem tudom, mennyire eszik zsírosan s mennyi kalóriára van szüksége, bár nyilván nem nagyon aktív most a szóbanforgó személy, s 160g ch mellett nem kell nagyon sok zsírt ennie. A fehérje ugye mindenkinek alap, az ne legyen alacsonyan.

2017. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

A 160g az alap általában.

Ha "low carb" receptekre rákeresel, abból szinte mindent felhasználhatod.


Ha tésztát vagy rizst főznél csakis TK vagy barna.

De tészta helyett remek alternatíva a zoodle (cukkini vékonyra szelve) vagy a répa "tészta" is.


De pl. egy egyszerű tejszínes-spenótos lazac salátával kitűnő, vagy pl. az említett cukkinitészta gombás mártással. Sajtos cukkini vagy borsófasírt kapros joghurtos mártogatóssal. Spenótos-ricottás padlizsántekercsek paradicsommártásban.

2017. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezelőorvos, háziorvos, de legfőképpen a védőnő, aki teljeskörű tájékoztatást ad a "cukros" kismama étrendjét tekintve.

Légbőlkapott ajánlásokra, hogy a "szomszédnéni keresztlánya is ezeket ette "...nem szabad hallgatni, kizárólag szakembert érdemes komolyan venni.

2017. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz körül a fittkonyhán vagy a clean eating-en 😊 ott tuti találsz recepteket
2017. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!