Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzni alig tudò férfiak!...

Főzni alig tudò férfiak! Beteg lettem. A férjem fog főzni, de nem tud. Milyen ételeket tudtok ajánlani amit könnyű elkészíteni, és karácsonyra valò étel?

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A föld alol is hajtsd fel: "Szakácskönyv kétbalkezeseknek ". Siker garantált!
2016. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Amikor anyukám combnyaktöréssel kórházba került, apám még a halászlevet is megfőzte, pedig előtte a rántottánál többet nem főzött. :D Tudnak ők, ha muszáj... :D
2016. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy recept alapjan nagyjabol majdnem mindenki megtud tanulni egy ket fogast, persze lehet elter a megszokottol,de nem lehetetlen.

Ird le neki te hogy szoktad lepesrol lepesre es megfogja tudni csinalni.

2016. dec. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a mértékegységek objektíven egyértelműek legyenek. Ne legyen benne "kk", "csipet", "késhegynyi" es társai, ha egy mód van rá súly vagy űrmértékkel megadva, de utóbbi esetben is legyen feloldva a jelkulcs, hogy pl 1 bögre az 3 dl, stb... Lépésről-lépésre leírás alapján mar kvázi olyan, mintha kézikönyv alapján kellene "összeszerelni" az ételt.
2016. dec. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami sokat segíthet, ha a you tube-on megkeresi az adott ételt, mert ott látja is az elkészítést. A többi meg csak akarat kérdése. Az egyetlen "veszély", hogy valamennyire más lesz az íze, mint amikor te készíted, de ez nem baj, a legtöbb híres étel éppen így keletkezett - valaki valamit nem úgy csinált, ahogy megszokott.
2016. dec. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de ezt nem neked kell megoldani, hanem a férjednek.

Az interneten ő is talál ezer receptet, elolvassa, elkészíti. Nehogy már betegen te keress neki recepteket!


Komolyan nem értem.

2016. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is oldja meg ő. Vagy rendeljen.

Bár én kaszinótojást rendelnék tőle, a hámozáshoz adnék ötletet s kívánnék türelmet, de főtt tojás, keverés beletöltés, ez semmiség és nagyon, nagyon egyszerű. Franciasalátával, az is inkább csak hosszadalmas egy picit a sok hozzávaló miatt, de roppant egyszerű. Zöldségkockákat főzni szerintem bárki tud s utána már elég egyszerű (mi mindig csak mustáros tejföllel kevertük össze s ráraktuk a kaszinótojásokat).


De ha húst akarnék, akkor lazacot süttetnék zöldségekkel. Sütőbe bele kell rakni és hamar megvan s szerintem elég ünnepi. Rozmaringgal.


Főzni nem tudó szempontból sajna nem tudom megítélni a dolgot, én ösztönösen főztem kicsi koromtól s a párom is ilyen típus... De nagyon egyszerűeket eszünk, amiket nehéz lehet elrontani...

2016. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azèrt keresek èn neki recepteket,mert reggeltől-estig dolgozik ès szenteste szombatjàn is dolgoznia kell.Hazafelè telefonon hìvna fel ès akkor menne bevàsàrolni a hozzàvalòkat,amiket èn ìrnèk neki össze. Van egy kislànyunk ès szeretnènk ha a karàcsony legalàbb olyan lenne mint szokott lenni.
2016. dec. 21. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, ha ennyire probléma, akkor legalább a sütit vegyétek meg.


Főzni meg főzzön valami egyben süthetőt, egyszerűt.

Vegyetek egy pulykamellet, fokhagymát, bacont meg krumplit, és párolt üveges lilakáposztát. A férjed fúrjon lyukakat késsel a pulykamellbe, dugdosson bele fokhagymagerezdeket, az egészet tekerj baconba, öntsön alá vizet vagy fehérbort két decit, és fóliázva süsse, 190 fokon egy másfél órát, majd pirítsa meg fólia nélkül.


A lilakáposztát csak át kell melegíteni, esetleg ízesíteni saját szájízre. Ehhez vegyetek mirelit hercegnőburgonyát vagy krokettet.


Ennél kevesebb melóval nincs ünnepi étel, és ő is fáradt, ha ennyit dolgozik. Boldog karácsonyt! :)

2016. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

"Azèrt keresek èn neki recepteket,mert reggeltől-estig dolgozik ès szenteste szombatjàn is dolgoznia kell.Hazafelè telefonon hìvna fel ès akkor menne bevàsàrolni a hozzàvalòkat,amiket èn ìrnèk neki össze. Van egy kislànyunk ès szeretnènk ha a karàcsony legalàbb olyan lenne mint szokott lenni."


Ebben az esetben megvenném készen az elkészített ételeket, mert ha egy teljesen gyakorlatlan valaki elöször próbákozik, az nem szokott igazán sikerülni.

Ezt nem karácsonyra és föleg nem az ünnepi ételekre kellene idözíteni, föleg, ha azt akarjátok, hogy a gyereknek is nagyjából olyan legyen, mint máskor. NEm hiszem, hogy a leégett vagy félnyers, túlfüszerezett vagy íztelen ételek valami pozitív élmeýnt jelentenének számára.


Egy étteremböl/kifözdéböl rendeljetek meg olyasmit, amit karácsonykot szoktatok enni, sokkal jobb lesz az ünnep, mintha csak mindenki frusztrált a dolog miatt.

2016. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!