Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karancs 4T tűzhely sütőjének...

Karancs 4T tűzhely sütőjének hogy vannak a fokozatai?

Figyelt kérdés
Sajnos ezen a típusú tűzhelyen nincsenek fokozatok, a hétvégén szeretnék sütni, de fogalmam sincs a fokokról. (Friss albi és a főbérlő sem tudott segíteni)

2017. jan. 5. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy kis háztartási gáztűzhely, valószínűleg 250 fok körülre mondhatják gyárilag a teljesítményének a végét, de a gyakorlat azt mutatja, hogy ez inkább 230-240 fok körül szokott lenni.


És mivel gázzal működik, minimum 100 fok az alja, mert nem lehet annyira levenni, mint egy elektromost.


Hogy a fokozatai hogy vannak, azt nem tudom, nem ismerem annyira ezt a típust, de innentől csak az a dolgod, hogy ahány fokozat van rajta, azt felosztod 100 és 240 fok között.


Mivel felső sütés és légkeverés nincs benne, így a sütésnek a hőmérsékletének a pontossága lesz a legkisebb bajod, 10 fok ide vagy oda nem számít.

Amúgy ha fok lenne rajta, az se lenne ennél sokkal pontosabb.


Ha ennek ellenére mégis pontosabb érték kell, lehet kapni külön sütő hőmérőt, azt valami dróttal befüggeszted a sütőbe, felakasztod a rácsra, hogy a levegőt mérje, (és pl ne a sütő aljával érintkezzen) és az pontos értéket ad.

2017. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Most néztem a sütő honlapját, és a T jelűekben nincs hőfokszabályzó.


Úgyhogy mindenképpen jó lenne egy hőmérő.

Mert egy hőfokszabályzós nagy lángon ég addig, amíg a beállított fokozat hőmérsékletét el nem éri. Utána kisebbre veszi saját magát.

Na ilyen a tiéd nem tud. Ezt ha nagyra veszed úgy ég, ha kicsire, akkor úgy.


Kéne bele egy hőmérő, és úgy sütni, hogy amíg a kívánt hőmérsékletet el nem éri, addig csapatni neki fullon, utána pedig levenni takarékra, (vagy picivel fölé) mert a hőmérséklet tartására már az is elég.

2017. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!