Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik daráthús szeretitek...

Melyik daráthús szeretitek jobban, a tálcásat vagy amit ti daráltattok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 1. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Tálcásat ritkán veszek, mert többnyire túl sok zsírt darálnak bele.

Hentessel szoktam ledaráltatni a kiválasztott húst, mert úgy se kerül (sokkal) többe, illetve ha azt nézem, hogy abban nincs plusz ipari szalonna, meg zsírhegyek, akkor ár/érték arányban jobban jövök ki.

2017. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Ez nálam nem szeretés hanem az elkészült étel ízlelése alapján kialakult vélemény: a frissen daráltatott esetén egészen más az elkészült étel íze és állaga is. A "tálcás" előre megdaráltnál erősen érződik a sok bőr jelenléte, ízben és könnyen kocsonyásodó állaga miatt is, a frisssn daráltatottból "húsízűbb" az étel, szárazabb a termék.
2017. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Én vettem otthonra elektromos darálót.

Mert a tálcás darált hús tele van mindenféle más dologgal, és nagyon zsíros.

A hentesnél daráltatottnál meg nem tudom, mikor mit darált előtte.


ÍGy meg megveszem a nekem tetsző húst, és biztos 100%-ban az kerül az ételbe.

2017. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Amit én darálok magunknak.. 2okból az egyik látom ,hogy milyen a hús amit darálok a másik ,hogy betudom állitani a gépen ,hogy milyenre darálja le a húst..
2017. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nemcso ***** válasza:
52%
természetesen a sakát darálásut. Én választom a húst, én döntöm el, hogy mi megy belőle a darálóba, mi nem.
2017. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Soha az eletben nem vettem meg kesz daralthust, plane nem talcasat. Sajat magam veszem a hust es en magam daralom.
2017. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Soha nem veszek darált húst. Sem előrecsomagoltat, sem hentesnél nem daráltatok.

Elhiszem, hogy élelmiszerbiztonság, EU-előírások stb. de mégsem bízom benne.

De nem csak a darált hússal vagyok így, de pl. a kockázott húst, szalonnát is kerülöm.

2017. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Mindig itthon darálom le a kiválasztott húst. Talán egyszer vettem tálcásat, de olyan volt, mint a kenőcs, felismerhetetlen húspép szerűség, úgy, hogy soha többet.

A Spárban szép a hús, de plusz 50 ft a darálás, ami 10 másodpercig tart mondjuk egy kiló esetében.És tényleg nem tudni mikori és mennyi van a darálóban... nem az 50 ft-ot sajnálom, hanem azt, hogy a kiválasztott húsnak, jó, ha a fele kerül az én zacskómba.

Akkor már inkább itthon, még, ha egy kis meló is van vele, meg a daráló elmosogatása.

2017. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Hahó, piroskéz huszárok!

A 4-est elfelejtettétek lepontozni?

Mi bajotok van a korrekt válaszokkal?

2017. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Apósomnak hentesüzlete volt, én láttam, hogy amikor a vevő kiválasztott egy darab húst, hogy neki azt darálják le, mi került még abba bele. A minimum, hogy a visszáruzott bőrökről még lekapargatták egy kicsit a hájat. És ezt úgy, hogy ott állsz, és látod. Akkor el lehet képzelni, hogy mi van a tálcás darált húsban. Egyszer vett a férjem egy tálcásat, az tele volt kis fehér karikákkal, gondolom egy nagyobb ér darabkái lehettek. Vajon hogy kerül a színhúsba nagyobb ér?

Szóval magam darálom a húst, legalább látom, hogy mi kerül bele a pénzemért. Meg ahogy az egyik válaszoló írta, van, amibe szárazabb hús kell, van, amibe szaftosabb, van, amibe egész durvára kell darálni, másba finomabbra.

2017. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!