Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem tudok összeállítani...

Miért nem tudok összeállítani egy normális menüt?

Figyelt kérdés
Pénteken megyünk vásárolni, már többször összeírtam, mit akarunk enni, utána áthúztam. Semmi egészséges nem volt benne és nagyon mérges vagyok most, mert egy ideje egészségesen szeretnék élni, de nem tudom, miket főzzek. Ezeket írtam fel: vörösboros gombaragu, zöldbabos rizs, rakott káposzta, muszaka, tökfőzelék, kelkáposztafőzelék, csülkös bableves, utána a csülköt kivenni és leütni. De egyik sem egészséges. Írnátok olyan recepteket amibe sok zöldség van? Köszönöm!
2017. febr. 1. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

El nem tudom képzelni, mi neked az egészséges, ha ezek mind rosszak. Először ezt kellene tisztázni...


Sok zöldség? Zöldségcurry, sült zöldség (bocs, ez nekem teljes jogú étel :D), zöldségpörkölt, zöldséglevesek, főzelékek. Nekem ezek egészségesnek számítanak s elég kemény feltételeim vannak, csak bizonyára mások, mint neked (lisztet nem használok és napraforgóolajat sem).

2017. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Heti menünk:

hétfő:sütőzacskóban sült fűszeres csirkemell, velesült zöldségekkel, bulgurral

kedd: paradicsomleves, zöldséges tészta

szerda:csirke gyros salátával, teljes kiőrlésű házi pitával

csütörtök:fokhagyma krémleves, zabpalacsinta

péntek:spenót, fűszeres cukkinitócsni,

szombat:brassói, vegyes saláta

vasárnap:zöldségleves, rakott krumpli

2017. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szemezgetek belőlük. Sok zöldség legyen az ételben, az a lényeg. Szeretjük a húst is viszont, ha zöldségeset főzök, akkor abba ne legyen hús. Ezért nem jó a rakottas.
2017. febr. 1. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
keress rá erre: napfényes vegán receptek - szeretni fogod :)
2017. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ketteske!

te a 22 éves csaj vagy?? :D:D:D:D:D

2017. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a receptoldalt. Használni fogom. Na de egy kérdés. A spenót hogy illik össze a cukkini tócsnival? A tócsnira kened rá vagy azt magában eszed?
2017. febr. 2. 07:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb módszer, hogy minden héten tartod a következő napokat:

-egy kiadós leves, könnyed másodikkal

-egy halas nap

-egy fehérhúsos nap

-egy vörös húsos nap

-egy tésztás nap

-egy zöldséges nap

-egy egytálételes nap


És minden hétre beszorítasz egy-egy ilyen ételt. Zöldséges ételek a világ receptjeinek több, mint fele.


A köreted pedig mindig felerészben legyen párolt vagy nyers zöldség.

2017. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk, ami volt a héten,-


sutotok krémleves

pulykamell spenottel és fetával toltve,

paradicsomos-uborkas kuszkusszal,


karamellizalt sult cikoria kecskesajttal,

kacsamellel balzsamos lilahagymas szosszal, madársaláta fott tojással, mustáros szosszal


szojacsira -répával, gombaval, hagymaval, fokhagymaval szojaszosszal wokban piritva, sutozacskoban sult paprikas csirkecombbal


padlizsános-cukkinis csirkemell, jazmin rizzsel


disznohust, nemigen eszunk, fozeléket sem.

2017. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!