Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A legtöbben miért a végén...

A legtöbben miért a végén adják hozzá a palacsinta tésztához a folyadékot, mikor fordítva sokkal egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Elronthatatlanul csomó mentes lesz ha a végén adjuk hozzá a lisztet és elég a kézi habverő.

2017. febr. 13. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én fokozatosan adagolom hozzá a folyadékot.
2017. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem minden akkor lesz csomós, ha a folyadékba szórok por állagú bármit.
2017. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom szerintem ki-hogy szokta meg.. Én is a végén adagolom hozzá ..
2017. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenfajta gyártástechnológiának megvan a maga sajátos, tapasztalatokon alapuló előírása, amelyet a felhasznált anyagok, eszközök és műveletek alapvetően befolyásolnak. Gyári körülmények között standard készülékek és anyagok kerülnek felhasználásra. Konyhatechnológiában azonban az egyénileg felhasznált eszközökben, kézügyességben, keverési sebességben, időben stb. lehetnek olyan eltérések, amelyek egyik embernél ilyen, másiknál olyan eredményt hozhatnak.
2017. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűbb tejet utánaönteni, ha nem elég híg, mint kiszedni belőle a lisztet, ha túl sűrű lett...
2017. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elronthatatlanul csomómentes akkor lesz, ha a folyadékot apránként adagoljuk a liszthez. És még csak habverő sem kell hozzá!
2017. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mindenhol (mama, anyu, szakács suli) úgy tanultam hogy elősször a száraz hozzávalókat kell összekeverni és utána fokozatosan a folyadékot. Így is csinálom kézi habverővel és amik a neten vannak receptek azok is 90%ban így irják vagy ha nézel ilyen főzős műsorokat ott is igy van.
2017. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig fokozatosan adagolom hozzá a folyadékot. Így jutok el a nokedli állagtól, a sűrű tejfölszerű homogén palacsintatésztához. Kézi habverőt én is használok.

Fura, hogy felteszel egy kérdést, utána kíséred egy állítással :)Mire akarsz kilyukadni ?

"Mindenki másképp csinálja... "stb stb

2017. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, én igazából össze-vissza hajigálom bele a dolgokat, attól függ mi kerül a kezem ügyébe. A tapasztalatom az hogy ha a mennyiségek stimmelnek akkor fél perc alatt habverővel csomómentes lesz.
2017. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Szinte mindig mindenbe random dobálom a dolgokat, egyszer magyarázták nekem a külön száraz és nedves hozzávalók keverésének értelmét, de engem nem igazán hat meg.

A palacsinta egyszerű, mindenképpen csomómentes lesz seperc alatt. Habverőt használok, nekem ez bevált.

2017. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!