Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan készitetek zabkását?

Ti hogyan készitetek zabkását?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktátok és mit szoktatok bele rakni a zabkásába? Milyen gyümölccsel szeretitek késziteni el?

2017. febr. 27. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én fagyasztott erdei gyümölcsöt rakok fel tejbe. Aztán pár darab aszalt gyümölcsöt és végül a kását. A tetejére pedig kakaót rakok. Nem fogyokúrás, de feltölt rendesen energiával és 5 perc alatt kész van.
2017. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Megveszem a tasakost,öntök rá forró vizet és kész.

Egyébként segítsetek már,mert sehol nem találtam arra vonatkozó írást,hogy az a zab ami emberi fogyasztásra van,az ugyan az,mint a takarmány,amit a lovammal etetek?

Gondolom ugyanaz,csak a tárolása nem ugyanaz. Én még csak ilyen kész tasakos zabbal találkoztam amiben már vannak gyümölcsök.

2017. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Zabot beleteszem kis tálkába, megsózom, öntök rá annyi vizet, ami épp ellepi, teszek hozzá egy marék fagyasztott zöldséget, picit elkeverem, letakarom fóliával, 1,5-2 percre beteszem a mikróba. Ennyi.
2017. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1 rész zabkása, 1 rész víz, 1 rész tej.

Megfőzöm, mint a tejbegrízt.

Magában is szeretem, de néha teszek bele feldarabolt almát, vagy aszalt gyümölcsöket.

2017. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem teszek bele gyümölcsöt soha, mert gyomorégést okoz, és a vércukrot is fellövi az égbe.

Vízzel készítem, ahogy eredetileg szokták, és fűszerekkel operálok, mint vanília, fahéj stb. Esetleg pár csepp juharszirup vagy méz a tetejére.


El tudom képzelni bármilyen gyümölccsel.

2017. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Vízzel és sok kókusszal (többel, mint a zab) készítem, mazsolával és almával, opcionálisan banánnal egész ehető (de sokkal jobb ételeim vannak, így elég ritka, hogy zabkását eszem, amúgyis fogyni akarok s azt nálam erősen akadályozza a zab, mert nem laktat).

Persze bizonyára finomnak találnám bogyós gyümölcsökkel is (a mazsola mellett, az alap s a banánt sem hagynám ki).


De persze kakaósan is lehet enni. Érdekes, hogy a zabkása szerintem jó gyümölccsel, a gyümölcsrizst viszont meg nem enném...


Néha mákot is teszek bele a kókusz mellé, a gyümölcsökhöz az is jól megy.

2017. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Zab + zabtej vagy kókusztej, rá pedig holland kakaópor
2017. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Felöntöm vízzel az instantot és ízesítem fagyott erdei gyümölccsel v dióliszttel v magvakkal v agavesziruppal v kókusszal v mogyoróvaj/banán kombóval v aszalványokkal v alma-fahéj kombóval


Vagy belekeverem a kiolvadt erdei gyümi e

2017. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
hát én 1kgos kiszerelést veszek, nem kistasakosat. öntök rá vizet és kész, már eszem is, soha nem főzöm, én nem is értem minek...
2017. febr. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg lehet csak úgy főzés nélkül is enni?


Én a tartóból beleöntök a kistálba valamennyit, ráengedek vizet, és 1 percig mikrózom.

Nem teszek semmi mást bele, sót se, cukrot se.

Ha már nagyon unom csak így, akkor egy kanál lekvárt teszek rá. vagy -bocs- pörköltlevet, szaftot. Csak hogy egy kicsit másmilyen legyen.

2017. márc. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!