Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ártézi vízből, tényleg finomab...

Ártézi vízből, tényleg finomabb a húsleves?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 05:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
finomabb az "ártézi" víz? mert, ha nem, akkor mondd, mitől tehetné finomabbá a benne főzött ételt?
2017. márc. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem, az ártézi víz, sokkal finomabb, mint a sima csapvíz.Az íze is finomabb, és sokkal lágyabb, "selymesebb". Egy ismerősöm mondta, hogy próbáljam ki a húslevest ilyennel főzni, ha már inni ennyire szeretem.
2017. márc. 2. 06:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ártézi víz ilyen, a másik olyan. Ha magas az arzén tartalma, lehet belőle jóízű a húsleves, mégsem ajánlatos sokat enni belőle.
2017. márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz ártézi víznek?


Magyarországon szinte mindenütt ártézi (=mélyfúrású) kútból kapjuk a vizet.

Az nem mindegy, hogy a vezeték, amihez a te csapod (=kifolyód) csatlakozik, az követlenül a kútból, vagy a várost ellátó víztoronyból szállítja-e hozzád a vizet.

A szolgáltató időszakonként fertőtleníti nem csak a vezetéket, de a víztornyot is, ezek okozhatnak jelentős eltérést a víz minőségében.

2017. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szolnokon a Tisza vizét isszuk, de a víz, amiről kérdeztem, az kb 800 méter mélyről jön és teljesen független a Tiszától.(az is lehet, hogy nem is ártézi, hanem termál víz) Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2017. márc. 2. 08:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk!

Az 'artézi víz' artézi kútból származik.

Az 'artézi kút' pedig az a fúrt kút, amelyik 'felszállva termel', azaz a rétegnyomás emeli fel a vizet a talajszint fölé!

Szivattyú, vödör nem kell a felszinre hozásához, csak csap, hogy ne follyon állandóan.

Ennek pedig emmi köze a víz minőségéhez.

2017. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na mindegy! Nem akartam én belemenni ilyesmibe, hogy mi honnan jön, mindössze csak kíváncsi lettem volna arra, hogy van-e itt olyan, aki kipróbálta már.A hozzászólásokat köszönöm!
2017. márc. 2. 09:18
 8/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

az én szülővárosomban és a megye nagy részében karsztvíz folyik a csapból. A legfinomabb amit ittam. (palackozzák is egy részét, és ásványvízként kerül forgalomba) Sok különbség nincs a közeli forrásvizekhez képest.

Azóta nem nem lakom a régióba, én a Duna vizét iszom (csapvíz sznob vagyok) és semmivel sem érzem jobbnak az étel minőségét.

2017. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nagyon sok múlik azon is, hogy mit eszel hozzá. Például teknősbékaleves borjúcsontból, ártézi vízzel.
2017. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Tisztázzuk: mit értesz ártézi vízen? Ha az utcai kék csapokból folyó víz: akkor el kell keserítselek, ugyanaz a vezetékes van benne, mint egyéb helyen.
2017. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!