Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok főzni amiből másnapra is marad?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Csilisbab, főzelékek, rizseshús, bolognai spagetti. Ezekből mindig marad amikor főzők. De pl ha egy ételből dupla adagot csinálsz mint amúgy tennéd akkor biztos marad.
2017. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Szinte bármilyen ételt lehet úgy főzni, hogy másnapra is maradjon belőle. Ha valaki két napra akar főzni ezt így is csinálja.

Persze vannak ki nem számítható maradék adagok is, amik másnapra is jók azon mód, de át is alakítható egy másik étellé.

Pl pörköltből székelykáposzta, csak egy példa.

Levesek, pörköltfélék, tokányok, raguk, főzelékek... és sorolhatnám, hogy még mi minden alkalmas másnapi fogyasztásra is.

Én pl gulyást nem tudok annyira keveset főzni, hogy ne maradna belőle. Én általában lefagyasztom a maradékokat, és inkább 1-2 hét múlva veszem elő, hogy ne együk másnap ugyanazt, ha nem kívánjuk.

2017. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Rizottók, vega lasagne, tejszínes gombás/brokkolis/karfiolos stb tészta vagy rizs, rakottasok, ravioli, zöldségcurry, krémlevesek, wok ételek, ratatouille, zöldséges-sajtos palacsinta, tortilla/enchilada, chili sin carne, töltött zöldségek
2017. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szinte bármit. Kevés olyan étel van, ami nem jó melegítve. Ha hűtőben tárolod, akkor másnapig még az érzékenyebb ételek sem romlanak meg (pl. gomba, hal).
2017. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Szinte minden! Képtelen vagyok olyan keveset főzni, ami 1 főnek 1 evésre kell. Ennek az az előnye, hogy csak minden másnap kell a konyhában tenni-venni, és minden másnap nincs gondom, hogy mit is ebédelek! :))
2017. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bármit kivéve a bő olajban sülteket. Bár szoktam olyat hogy előtte valónap bepanírozom és másnap csak ki kell sütni ez kb 10 perc.
2017. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Rizottók, vega lasagne, tejszínes gombás/brokkolis/karfiolos stb tészta vagy rizs, rakottasok, ravioli, zöldségcurry, krémlevesek, wok ételek, ratatouille, zöldséges-sajtos palacsinta, tortilla/enchilada, chili sin carne, töltött zöldségek
2017. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel egyedül élek, és nagyon nehéz egy adag ételt főzni, szinte mindent több napra készítek. Kivétel a frissensültek, de ezeket úgy csinálom, hogy két szelet húst pácolok, és ma az egyiket sütöm ki, holnap a másikat. Na meg a sült krumpli az, amit nem szeretek másnaposan, azt is mindig frisset sütök. Leves, főzelék, pörkölt, ragu jöhet két napig.
2017. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Mindent két napra főzök, mert gazdaságosabb és egyszerűbb, mint naponta összedobni valamit.

Max a köret változik, de megcsinálni egy kumplipürét nem cucc.

2017. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Bármit de én nem szoktam. A két év alatt kitapasztaltam, kettőnknek mennyi az annyi és amúgy is imádok főzni tehát nem főzök úgy, hogy másnapra is maradjon de pl előfordulhat.

Nálunk ami eddig maradt és 2 napig ettük: húsleves, csülkös bableves, bográcsgulyás, kolbásszal töltött karaj (vendégség volt ilyenkor mindig)

De sógoroméknál pl maradt vendégségből rántotthús és mustáros tarja azokat is lehet másnap enni.

Én általában 50 dkg húst főzök/sütök kettőnkre, vagy pl 4 db csirkecombot mert az elég.

Pénteken brokkolikrémlevest csináltam fél kg brokkoliból és 4 db csirkecombot sütöttem le zöldségágyon.

Ma 50 dkg csirkemellet sütök le serpenyőben csípősen-fokhagymásan vajon párolt brokkolival (50 dkg)

2017. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!