Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem muffin alaprecep...

Írnátok nekem muffin alaprecepteket? 13/l

Figyelt kérdés

Szüleim elmentek, kb másfél óra múlva jönnének vissza. Addigra szertném őket egy kis sütivel meglepni.

Muffint még sose sütöttem, szóval csak egy egyszerűbb recept kellene. És az is érdekelne, hogy margarin nélkül is lehet muffint sütni? Mert az nincs itthon.



2017. márc. 26. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha beirod a googleba kiad 100at.

Mindnek ugyanaz az alapja.

2017. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már próbáltam. De néhány recept margarinnal van, néhány olajjal és valamelyik vajjal. Így pedig nem tudom eldönteni, hogy melyik jó.

De azért köszi a választ :)

2017. márc. 26. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami zsiradék kell bele, ha más nem, étolaj, különben száraz lesz, mint a fájdalom.:-)


[link]


Ez tényleg a legegyszerűbb alaprecept. A muffin lényege az, hogy külön keverjük össze a száraz és a nedves összetevőket, majd elvegyítjük a kettőt. Ha csak egy kis fahéjat keversz bele, már az is feldobja. Arra vigyázz, hogy a kis formákat csak háromnegyedig töltsd fel tésztával, mert meg fog nőni sütés közben, ha túl sok van benne, kifolyik.

2017. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi :) Ez tetszik :D

Amúgy hogyan süssem? Légkeverésen, alul/felül, középen, vagy hogy?

2017. márc. 26. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Légkeveréssel, 170-175 fokon. Előmelegített sütőbe tedd.

Sok sikert!:-)

2017. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi :D

A szüleim hamarabb jöttek vissza, de nem baj, mert még úgy is mennek a keresztszüleimhez. Ott mindig sokáig vannak, szóval lesz időm. Kb. 15 perc múlva nekikezdek.

Köszi mégegyszer mindenkinek! :)

2017. márc. 26. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy sikerült így elsőre. :D
2017. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egész jól :D

Mondjuk kicsit ropogósra és cukrosra sikerült, de egész jó volt :D

2017. márc. 26. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!