Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sutopor, es a poreleszto...

A sutopor, es a poreleszto kozott mi a kulonbseg? Vagy a ketto ugyanaz? Hasznalhatom nyugodtan?

Figyelt kérdés

sziasztok

A sutopor helyett,elesztoport vettem veletlenul,vagy lehet hogy itt csak ez van,vagy nem tudom. Nem magyarorszagon elek.

Amerikai palacsintat szeretnek kesziteni es abba kell egy keves sutopor,jo ez az elesztopor is szerintetek?

Koszi


2017. ápr. 5. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztő a kelt tésztákba való, a sütőpor meg a kevertekbe. Amerikai palacsintát még nem csináltam.
2017. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,de ha van szodabikarbonad az jo a sutopor helyett.
2017. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kettönek semmi köze egymáshoz, a porélesztö egyszerüen szárított élesztö, azaz egy olyan gomba, ami langyos, nedves, szénhidrátos közegben szaporodik, közben széndioxidot termel és ez fújja fel kelesztés közben a tésztát.

A sütöpor meg egy vegyi anyag, ami nedvesség és nagy meleg hatására válik ki belöle a széndioxid, ezért keleszteni nem kell.


A kettöt nem lehet felcserélni, mert nem fog sikerülni az étel.

2017. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen az élesztőpor (vagyis én porélesztőnek ismerem) a kelt tésztákba való. nem tudom hogy milyen hatása lesz ha ebbe a palacsintába használod
2017. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kis szódát, ha van. De élesztőport semmiképp.
2017. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Használd nyugodtan, de nem éred el vele a kívánt eredményt. Sütőport helyettesítve használhatsz szódabikarbónát.
2017. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez ezen a neven hefe.

Nem tudom hogy van itt nemetul a sutopor. Csak a hefe szot ismerem,ami elesztot jelent magyarra leforditva. Nem talalok sutoport,de biztos van,csak nem jol keresgeltem. Akkor nem hasznalom. Majd veszek masikat.

Koszonom szepen.

2017. ápr. 5. 15:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Backpulver... Annak is Ott Kell Lennie, ahol a porelesztö Van😉😉
2017. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 74-es tökéletesen leírta mindkettő hatásmechanizmusát, a nevét németül pedig, az 58 %-os válaszoló.

Minden boltban fogsz kapni, ott kb ahol a porélesztőt vetted, vagyis a sütési kellékeknél.

(csak zárójelben szigorúan, gondolom van okostelefonod. másodpercek alatt fordít, csak használni kell. Minden rossz szándék nélkül írom, mert látom, hogy a gyerekek is használják, ha külföldi barátjaikkal angolul nem értenek simán szót. )

2017. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat en akkor valamit nagyon beneztem. Nem hasznalom a forditot,nincs is ,tudok nemetul,legalabbis eddig azt hittem.
2017. ápr. 5. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!