Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnap delutan vette ki a...

Tegnap delutan vette ki a ferjem a fagyasztobol a pulykat, penteken este vettuk, es ma ertem oda hogy mromlott, nyugodtan?

Figyelt kérdés

Ferjem szerint romlott,ki kell dobni. Szerintem meg nem. Kicsit fura szaga van,de egyaltalan nem talalom budosnek. A pulykanak egyebkent is van egy jellegzetes szaga vagy nem???

Koszi


2017. ápr. 2. 20:35
 1/7 anonim válasza:
100%
Én is jártam úgy, hogy egyszerűen megromlott a hús pedig második napja volt csomagolásban a hűtőben.. ki se volt bontva :/ :/ és elég fura szaga volt meg a szine ilyen szürkés.. :/ ..
2017. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hova vette ki tegnap? Kint volt? Akkor megromlott.

A hűtőbe rakta át a fagyasztóból? Akkor jó.

2017. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt innen nem tudjuk megmondani, ha hűtőben volt, akkor azalatt elvileg nem romolhatott meg, de frissen is bele lehet futni romló húsba.

Én nem szoktam fura szagot érezni a pulykán, de a nyers húsnak azért eleve nincs jó illata. A Sparos csomagolt csirkemellek kifejezetten büdösek, pedig nem romlottak.

Azt kell átgondolni, hogy érdemes e kockáztatni. Csúnya mérgezést lehet kapni, ha romlott a hús. Én biztos nem merném megenni, ha gyanús.

2017. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsanat,siettem az irassal,helyesbitek."ma ertem oda hogy elkeszitsem,es a ferjem valltig allitotta hogy romlott,de szerintem meg nem volt az. Es hogy elkeszithetem e nyugodtan ha pentek este vasaroltuk,es tegnap delutan vette ki a fagyasztobol,es azota a hutobe volt csak ma estig.
2017. ápr. 2. 21:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt gyanus szine,normalis hus szine volt,illetve szaga is csak szerintem olyan volt,mint egy pulyka jellegzetes szaga,na meg a csomagolastol amugyis kicsit masabb a szaguk ezeknek a husoknak. De a ferjem szerint meg romlott volt. Vegul nem keszitettem el. :/ ferjem odaadta a kutyanak.
2017. ápr. 2. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehetett romlott. Való igaz, hogy van egy jellegzetes szaguk a szárnyasoknak főleg. Ha pedig vákumos volt, akkor kifejezetten kellemetlen kibontáskor a szaguk. Hidegvizes alapos leöblítéssel eltűnik a szag.

De, ha a férjed a fejébe vette, hogy romlott, - mint, ahogy a példa is mutatja- nem lehetett meggyőzni az ellenkezőjéről.

2017. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a normál hűtőben volt tegnap délután óta, és nem a konyha asztalon, akkor az úgy tökéletes. Semmi baja, egy kicsit átmosod, és máris sütésre-főzésre kész!


Ha főzés közben mégis kétségeid támadnának, akkor az már eleve nem volt friss!

2017. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!