Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik rendszeresen és jól...

Akik rendszeresen és jól főznek, mennyi idotoket veszi el? Hogy tanultatok meg jól főzni?

Figyelt kérdés
20eves vagyok, most fogunk összeköltözni a barátommal és az ő anyukája profi szakácsnő.. Felek hogy konfriktusok lesznek ebből, mert én nem vagyok egy konyha tündér.. Vagyis próbálkozom de anyukám sosem főzött, mindig étterembe jártunk.. Szeretnék megtanulni jól főzni de kezdőként úgy tűnik hogy elkészíteni három fogást egy egész nap.. Sokan pedig két három óra alatt készen vannak.. Az sem segít hogy a párom azokat az ételeket leszólja amiket jól meg tudok csinálni pl bolognai.. Hogyan tanulhatnek meg gyorsan és jól főzni?
2017. ápr. 9. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a három fogást, csinálj egyfélét. Kérjél nyugodtan recepteket az anyósodtól. A rutin majd idővel jön, ezt nem lehet siettetni. Ne vedd magadra az egész főzőcskét, szálljon be a párod is, főleg ha válogatós.
2017. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

nehéz dolgod van/lesz, mert egy szakácsnő-anyósnál jobbat nem fogsz tudni az asztalra tenni a párodnak.

Én is azt mondom: állj oda anyósod elé, és mondd meg neki, hogy ti otthon a konyhát nagy ívben kerültétek, még egy rántottát sem tudsz megcsinálni, és ha szépen nézel rá, talán 1-2 év alatt tanulsz mellette annyit, hogy a 3 fogásos ebédet felvállald.


Én is az édesanyám keze alatt, először csak kiskuktaként zöldséget pucoltam, krumplit sütöttem, majd megtanított rántást készíteni, a paprikás krumpli receptjét az újság szélére írta, mert ő elment dolgozni, mire én a suliból haza...

2017. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Szerintem, csak simán kérd meg, hogy tanitson téged. Én is most tanulok főzni, mivel egyedül vagyok és próbálkozok ugyan úgy mint te, hogy ízledjen a barátomnak mikor jön hozzám.

Én biztos kérném a tanítását :D . Senki se tudna megtanítani jobban főzni, mint egy profi szakácsnő. Pl megkérhetnéd, hogy a barátod kedvenceit tanítsa meg neked, mert nagyon szereted, és jó háziasszony akarsz lenni. Szerintem örülne neki :)

2017. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
3 fogás max egy óra nálam, az is csak azért, mert egy főzőlapom van
2017. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem mellesleg, főzzön a padid! ;)
2017. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Kérj tanácsot a fiúd anyukájától. Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abban minden le van írva a legapróbb részletekig. Kezdőknek különösen hasznos.
2017. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan a viszonyod az anyós jelölteddel akkor kérj nyugodtan tanácsot. Szerintem ne receptet kérj tőle előszőr inkább kérd meg ,hogy segítsen abban ,hogy az időbeosztást ,hogyan lehet jól beosztani egyes munka folyamatok között mert evvel sok időt tudsz spórolni. Ha végzett szakács ő ebben sokat tud segíteni. mivel kezd a főzést egy receptnél. Mi főleg előbb később stb .. Ha jól megy az idő beosztás akkor akár egy 3-4 fogásos ebéd 1 -1,5 óra alatt is elkészülhet. Ha párodnak nem ízlik amit főzől főzzetek együtt .. Így előbb utóbb kialakul ami mindkettőknek jó ízvilág.. Nyugi belejössz. Én nagyimtól tanultam meg az időbeosztást és sok fortélyt ő is szakács.. Ha mégsem kérhetsz segítséget anyósodtól a Faccen nagyon sok főzős csoport van lépj be és ott kérdezhetsz is és háziasszonyoktól kaphatsz értelmes tanácsokat..
2017. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a nagyimtól tanultam, mert anyukám nekem sem nagyon főzött, mi is inkább étterembe jártunk, erre sosem sajnálátk a pénzt. Ha mégis fakanalat ragadott, akkor általában az alapanyagok nagyrészének a csomagolásán szerepelt a "por", az "instant" vagy az "elősütött" szó :)

15 éves voltam, mikor először volt barátom, bemutattam a nagyimnak is, aki természetesen rittyentett egy szuper vacsorát (ő is szakácsnő volt 40 évig, nem is dolgozott mást sosem), én meg láttam, mennyire ízlik minden a barátomnak, utána nap megkértem a nagyit, hogy tanítson meg főzni, mert én is szeretném boldoggá tenni őt finom ételekkel :)

Sokat gyakoroltunk együtt, jegyzeteltem, figyeltem minden mozdulatát. Ma, 21 évesen mindennap főzök magunkra a vőlegényemmel, aki szerint felesleges étterembe járnunk, mert ott nem eszünk ilyen finomat, mint amit én készítek :) Egy 3 fogásos vacsora nálam sem tart annyira sokáig, bár nyilván vannak dolgok, amiket sokáig kell sütni vagy főzni, egyszerűen, mert olyan az alapanyag. Egy birkapörkölt pl. nem félórás mutatvány.


A párodtól nagyon nem szép dolog, hogy leszólja a főztöd, lehet, hogy neki annyira nem ízlik, de attól még az erőfeszítést értékelni kell. Én a helyedben megkérném az anyukáját, hogy segítsen neked, de ezt már leírták előttem. Biztos szívesen mutat pár alapvető konyhai technikát, illetve külön jó, hogy a párod azokhoz az elkészítési módokhoz, ahhoz az ízvilághoz szokott, ahogy az édesanyja főz. Így biztosan ízleni fognak neki a dolgok, amiket majd csinálsz :)

2017. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Két naponta olyan fél óra. Magamtól... de sok videót néztem meg elég sok magazin jár főzéssel kapcs. Főleg a különleges ételek érdekelnek, és vegán/vegetáriánus ételeket főzök csak, az egoztikus hozzávalók nem akadály.

Elkészíteni három fogást egy nap jó nagy hülyeség. DOlgoztok? Mert akkor nyilván esztek a munkahelyen is, és nem hiszem, hogy este van időtök 2-3 órát főzni azért, hogy fél óra alatt 3 féle fogást benyomhassatok.

Hétvégénként oké, vendégeknek meg 4-5 fogás alapvető, de hétköznapra bőven elég egy főétel, 3-4 naponta meg egy leves, ami 2 napra elég.


A párod meg egy bunkó, és a helyedben ilyennek biztos nem főznék. Ő talán annyira jól tud főzni? Ő miket főz neked?

Össze ne költözz vele szerintem, amíg így becsmérli a munkádat, fáradozásaidat , de ez az én véleményem.

2017. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kétnaonta fél-egy óra kajafüggő, egy lasagne nyilván több idő, mint egy tepsis húst lefektetni aztán hadd süljön.


Egyedül, nemrég, mióta a párommal élek :)

2017. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!