Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez lehetséges? (Tészta és a...

Ez lehetséges? (Tészta és a kalóriaszámlálás)

Figyelt kérdés
Anyu egy nagyüzemi konyhán dolgozik és ma túrós tészta volt az ebéd. 15 kg durum tésztát főztek meg amihez 8 kg tehéntúrót adtak. Na már most a tésztát 60 l vízben főzték meg és anyu elmondása szerint 1,5 l víznél nem szívott fel többet. Értem én, hogy durum tészta, de akkor is ez lehetséges?

2017. ápr. 14. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen kizárt.


(egyébként kicsit spórolós a kalkuláció...)


Ami még érdekes lehet, hogy mi köze a kalóriaszámításnak a tészta dagadásához?

A víznek nincs kalória értéke, a 100r-ra vonatkozó adatok a száraz tésztára vonatkoznak.

2017. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kilónként reális a másfél liter víz, az összeshez semmi esetre sem.


Mellesleg azért érdekes a kalóriaszámoláshoz, mert sokan a megfött tésztát akarják lemérni és a víznek ugyan kalóriatartalam nincs, de tömege igen, ezért a 100 g nyers tésztában van ugyanannyi kalória, mint a megfött 250 g-ban (100g nyers tészta meg 150g víz).


Ennek ellenére a nyers tésztát célszerü mérni, mert a felvett víz mennyisége nem mindig egyforma, ez csak közelítö érték.

2017. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a felvett víz mennyisége nem mindig egyforma,"


Pont ezért nem értem.

Mert akárhányan is próbálják így kiszámolni, az nem igazolja ennek a helyességét, ez így egy dilettáns hülyéskedés a számokkal.


Ezen kívül pláne egy ilyen helyen pontos kalkuláció van, általában 10 adagra, szóval ilyen számításoknak (kalória, tápanyag összetétel) nem az a menete, hogy a készételt dekázgassuk.

A kalkulációból kell dolgozni. Kell ! Nem létezik más módszer! Hülyeségeket ki lehet találni, csak az nem fog működni.

2017. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!