Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kész a főtt tojásom. Kaszinóto...

Kész a főtt tojásom. Kaszinótojás lenne. Hosszában, vagy keresztben kell felvágni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszában.
2017. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam, de a bolti hogy áll olyan magasan, peckesen? Igy feküdni fognak. Viszont az állóból hogy veszem ki a sárgáját?
2017. ápr. 16. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A boltit (meg az eredetit) keresztben vágják félbe. A tetjéröl egy kis szeletkét levágnak, akkor az a felét is lehet állítani. A sárgáját meg ugyanolyan könnyen ki lehet szedni, mintha kereszbe lenne elvágva.
2017. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az ! Mindig szétrepedezik, mire a sárgáját kivarázsolom. Nekem is ugy tetszik, de ha ugy főtt meg, hogy a sárgája a tetejéhez van közelebb, akkor mi van?
2017. ápr. 16. 15:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus kaszinótojás az alján van felvágva, de ahogy írod is, az macerás, profi hidegkonyhai szakácsoknak való. Én töltött tojást szoktam csinálni, keresztben félbevágom, és habzsákból nyomom bele a tölteléket, kicsit díszítem petrezselyem zöldjével, piros paprika darabkával, stb. Így is nagyon mutatós tud lenni.

[link]

2017. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tojást magasságban felezd, akkor óvatosan megnyomva "kiugrik" a sárgája. Ha netán nem akar, akkor mokkáskanállal ki tudod óvatosan szedegetni.


A tetején levágsz egy kis részt, akkor az is egyenes lesz és megáll.


Ha a sárgája nem középen van, akkor ahol több fehérje marad, azt is mokkáskanállal ki lehet mélyíteni, csak óvatosan kell csinálni. A kikapart fehérjét szitán átnyomva nyugodtan bele tudod keverni a töltelékbe.


Ha az alsó fele majdnem lyukas, mert annyira ott volt a sárgája, akkor a tetejéröl levágott kis darabot tedd bele alulra, hogy ne szakadjon ki.


Egy kis gyakorlattal menni fog, csak ne legyél türelmetlen és ne akarj túl gyorsan elkészülni ezzel.


Ha van még kérdésed, szivesen írok kicsit késöbb, ha újra itt leszek.

2017. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Főleg a képet, mert az az igazság, hogy azt már eldöntöttem, hogy igy vágom, de én lefelé raktam volna a tölteléket. De igy tényleg jobb. Reggel nekiugrok.
2017. ápr. 16. 19:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon finom lett, bár ez nem volt kétséges. De szép is !
2017. ápr. 17. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!