Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A serpenyőben sütött csirkemel...

A serpenyőben sütött csirkemell nekem kiszárad. Ti hogyan keszititek, hogy finom ízletes legyen?

Figyelt kérdés

Próbáltam már néhány trükköt a suteshez (pl joghurtos pác - 1-2 óra pácolással, vaj-olaj keverékében sütöttem), de még mindig nem vagyok elégedett az eredménnyel. A húsból kifő minden nedvesség és a végeredmény száraz, ízetlen hús lesz.

Ha csíkokra vágom, úgy kicsit jobb a helyzet, mert ragút készítek, de maga a csirkemell akkor is kiszárad benne.

Nem sikerül megpiritanom se, mert a saját levét ereszti ki először, abban fő, majd mire elpárolog és még piritanám, addig szinten kiszárad, túlfő a hús.



2017. ápr. 22. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha ezeket is száraznak és ízetlennek érzed, akkor egyszerűen nem szereted a csirkemellet, egyél mást.
2017. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek az elsővel, és amúgy veled is, kérdező. A csirkemell egy száraz, zsírtalan húsfajta, önmagában íze sincs túl sok, tehát olyasmit vársz tőle, amit nem tud. A csirkemell arra jó, hogy legyen valami anyag a kajádban, és legyen mivel megenni a finom ragudat :)


Szuvidálva talán egy fokkal jobb a helyzet, de nem próbáltam még.

2017. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Én serpenyőben mindig fűszeres vajban sütöm ki, úgy valami isteni.
2017. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

szia, en megpiritom míg feher nem lesz, utana ráöntök vízet, megfőzőm.mikor már látom, h jó, megfőtt teljesen, akkor vagy leöntöm a vízet, vagy már elpárolgott, és sütöm egy picit.

nem szokott száraz lenni.

2017. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Magas langon kell, rovid ideig sutni.
2017. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Túlsütöd, csirkemellnek alig 8-10 perc sütés kell
2017. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak egész röviden sütöd, akkor nem száraz, ha fözöd vagy "alaposan" megsütöd, akkor igen.


A pirításhoz egy aránylag nagyobb serpenyö kell, amit felforrósítasz, kevés zsiradékot teszel bele és ebbe teszed az egy-két darab húst - a lényeg, hogy ne legyen benne annyi hús, hogy lehütse az olajat meg a serpenyöt. Akkor elöször kérget kap és nincs ideje levet engedni. Meg természetese nem szabad letakarni.

2017. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na ez nem sikerül nekem, hogy kérget képezzen, rögtön ereszti a levét, abban fő és kiszárad.

A Kínaiban szoktam venni fafülgombás csirkét. Abban is natúr a csirkemell, de mégis szaftos, puha, ízletes marad a hús (talán mert wokban sütik?)

2017. ápr. 22. 11:43
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a forró serpenyős sütési technikát kipróbálnom!
2017. ápr. 22. 12:11
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Forró serpenyö ÉS kevés hús egyszerre!
2017. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!