Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok reggelire való...

Mondanátok reggelire való kajákat?

Figyelt kérdés
Mindig ugyanazokat szoktam készíteni és már kezdem nagyon megunni. Fontos hogy én mellőzöm a túl cukros, zsíros dolgokat. Amiket többnyire szoktam reggelire enni: rántotta, zabkása, túró joghurttal, sonkaszalámi házi tönkölykenyérrel, paradicsomos hal konzerv... többnyire ezek. Légyszíves írjatok pár kaját ami nem túl zsíros vagy cukros és reggelire megfelelne (hosszan eltelít)

2017. ápr. 24. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Rántotta, szalámi, sonka, hal konzerv nagyon rossz, olajos\zsíros.


Reggelire összetett szénhidrátokat kellene enni, nem ilyesmit. A zabkása, tönkölykenyér jó.

Emellé zöldségek, saláták, krémek pl avokádókrém padlizsánkrém, esetleg egy kis zsírszegény sajt jók.

Smoothiek zöldségekből vagy gyümikből.

Chia pudingot vagy növényi joghurtokat is nyugodtan fogyaszthatsz, nagyon egészségesek.

2017. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én toast kenyeret szoktam venni, megpirítva, fokhagymásan enni :)

A zabkását számtalan módon el lehet készíteni, sósan is.

2017. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mentas-fetas zöldborsó krém

Diós grillezett paprika krém

Omlett

Kapros túrókrém

Nem eszek kenyeret, helyette abonett, puffasztott kukorica kreker, rizs kreker.

2017. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Első.. ezt a hülyeséget, hagyjuk már ezt a chia magot joghurtba.. Kíváló reggelii étel a tojásrántotta, halkonzerv, stb. Honnan tudod, hogy egészséges? Mert láttad instagramon hogy milyen divatos a zabkása meg a chia mag? A kérdésre válaszolva, a lényeg hogy édeset/cukrosat annyira ne, mert feldobja vércukrod és reggel ez pont kerülendő. Gondolok itt a kakaós csiga meg társaira.
2017. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válaszolónak meg külön köszönöm a chia pudingot. Kb fél éve csináltam utoljáta, azóta teljesen kiment a fejemből.
2017. ápr. 24. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

A chia puding nem chia mag a joghurtban hanem növényi tej, gyümölcs, chia mag ami az éjszaka alatt állva meg duzzad és zselésedik.

Egészséges mert segíti az emésztést és vitaminokban gazdag.


Mivel a zsírok megemésztése leterhelő a szervezet számára egyébként is célszerű mérsékletesen fogyasztani őket és törekedni a telített zsírok (állati) és a koleszterintszintet megemelő zsírok kizárására. Ilyen szempontból a tojás és a szalámi nagyon rosszak.


Az összetett szénhidrátok pedig alacsony gi-sek és lassú felszívódásúak tehát hosszútávon egyenletesen látják el energiával a szervezetet. Ezzel szemben a puszta zsír/fehérjérereggeli megdobja a vér cukrot mert a máj glükózzá alakítja a felesleges fehérjét a hsírokat pedig ketonokká, ha nem jut elég minőségi szénhidrátboz. Ez egy sokkal megterhelőbb folyamat.


Javaslom utolsó hogy te se az instagrammról tájékozódj akkor talán nem égeted le magad a sok hülyeséggel amit leírtál!

2017. ápr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Avokádót ne feledd! Zseniális.
2017. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 goolky ***** válasza:
Én mostanában a lidlkonyha.hu-n szoktam vadászni a szendvicsek között. Nagyon jók vannak, reggelire is éppen megfelelnek.
2017. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolod én nem dolgozok vagy mi? :) de az előbb írtam le miért ad több energiát az ilyesmi mint a zsíros, fehérjés étel, ha nem hiszed járj utána.

Lehet, hogy chia mag nemrég óta ismert itthon de akár írhatom a zabkását, bulgurt, lenmagot, amarántot, kölest, stb.-t is azok elég régóta ismertek.

Bár nem értem hogy attól hogy valami új miért kellene elutasítani.

2017. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!