Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek a kifőzdék,...

Szerintetek a kifőzdék, konyhák milyen zsiradékkal főznek, amelyet képtelenség az éthordóból kimosogatni? Csak zsíroldóval, Cif-fel, vagy egyéb durva sikálással jön ki-úgy, ahogy-, és a műanyag edény fala szálkásodik a sok sikálástól. Pálmazsír?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Motorolaj b#zdmeg
2017. ápr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

A hiba nem a zsiradék, hanem az, hoyg te nem tudsz mosogatni.


Aki ilyen ötletekre jut, hogy "zsíroldó, Cif, durva sikálás" müanyag edény esetében, az a hibát saját magában keresse. Eleve nem szabad müanyag ételhordóban ételt tárolni, ez csak szállításra való. (szerintem arra sem igazán, de ez magánvélemény).

Mindenféle zsirakédog a forró mosogatószeresz víz maradéktalanul old.

Viszont ha a müanyagot zsíroldóval vagy Ciffel kezeli, akkor utána csak arra számíthat, hogy minden beleragad, mert ez a müanyag felületét oldja.

Emellett értelmes ember semmilyen edényt nem sikál, mert attól kezdve ki lehet dobni. (én 50 éve fözök, de semmiféle súroló alkalmatosság nincs a konyhámban, teljesen fölösleges)

2017. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne hideg vízzel mosogass! :D


A mosogatószer persze csodákra képes hideg víz esetén is, de meleg (forró közeli) vízzel sokkal célszerűbb...


Egyébként otthoni megfigyelésem az, hogy az olajok sokkal jobban letapadnak, mint a zsír. Múltok olajjal főztem a bográcsban, és a szélére spriccelődöttet alig tudtam lesikálni. Zsíros étel esetén minden erőltetés nélkül lemosható.


A műanyagokról meg annyit, hogy azok baromira vonzzák a zsiradékot... Kutyatálakat szoktam egy műanyag lavórban mosogatni kint. És sokszor mire az utolsóhoz érek, már kihűl a víz. És ahogy hűl, egyre jobban tapadnak meg a műanyag lavór oldalán a zsírok....

2017. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Jó forró vízbe kell áztatni. Súrolni nem szabad, mert csak összekarcolod az oldalát és abba tapad bele a zsír! Onnan már ki nem mosod könnyen.
2017. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én még ilyet nem is hallottam, hogy valaki ilyen durva vegyianyagokkal sikáljon műa. edényeket.Gondolj bele, hogy a megsérült anyagon mennyi szermaradvány lehet, ami igencsak káros lehet.

Forróvíz, minőségi mosogatószer, szivacs. Ennyi.Cseréld ki a garnitúrádat, és hallgass a jótanácsokra.

Az egészséged többet ér, mint 3-4 műa. edényke.

2017. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Bizony, az pálmaolaj. Még a robbanószer sem oldja, pláne műanyag felületekről. A családomnak köszönhetően sajnos elég sok tapasztalatom van a pálmaolajos lerakódásokkal, amiket még az acéledényekből is csak hosszas áztatás után tudok kisikálni. Nem értem, hogyan lehet ezt megenni.
2017. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tehát egy buta liba vagyok,hogy a minőségi mosogatószerrel NEM ELTÁVOLÍTHATÓ zsiradékot Ciffel akarom leoldani.Akkor egyél te a pálmaolajos edényekből naponta,mert mással nem jön ki !Tegnap a beszállító konyha elismerte,hogy pálmaolajjal főz,és az edényről csak forró hypós vízzel jön le a zsiradék,áztatás és dörzsölés után.Ti,akik ekéztek engem,nézzetek utána,véleményt kértem nem cseszegetést.
2017. ápr. 26. 07:21
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor minek hozol onnan kaját, ha ennyire ócska minöségü!?!?!?!
2017. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ekkora barmot :D
2017. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Én egy gyorsétteremben dolgozom, és ott is pálma-és repceolajban sütjük azt a sok sz@rt. A sütőkádakat pedig szintén valami "ipari sz@rral" takarítják, isten tudja mit tartalmaznak.
2017. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!