Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet lencsefőzeléket margarin...

Lehet lencsefőzeléket margarinnal (70%-os sütőmargarinnal) főzni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mármint berántani? Meglehet,ha nincs otthon más,de én a helyedben messze kerülném a hidrogénezett növényi zsírt.
2017. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem hidrogénezett, mivel megnéztem (a Pennyben kaphatós Penny-s 70%-os sütőmargarinban csak Pálma és repceolajok vannak, és nem hidrogénezettek, mivel azt külön kell feltüntettni.)

Tehát: "Növényi olajok(Pálma,repce)", ez van rajta, ha hidrogénezettek lennének, akkor "hidrogénezett növényi olajok(pálma, repce)"- így kéne rajta feltüntetni, mivel én már láttam így feltüntetve egy Nescafé instant 3 in 1-es kávén, meg szinte mindegyik 3 in 1-es kávén ez van. Ott, azokon külön feltüntetik, tehát nyílván azért, mert külön fel kell tüntetni. Mivel más összetevő a kettő (élelmiszeriparilag). Én így tudom.

2017. máj. 21. 18:41
 3/16 A kérdező kommentje:
Másrészt, mivel csak pálma és repceolajok vannak benne (meg lecitinek) így az omega3&6 arányok jobbak mint az állatiban, és van benne lecitin is. (Trigliceridek, meg ilyenek nincsenek benne, a Pennysben. Én azt szoktam használni, viszont a legtöbben más is van a lecitin mellett. Az E202-vel semmi baj nincsen, mivel természetben is megtalálható ez a tartósítószer, illetve 0,3%-tól több nincs benne(ez nagyon kicsi mennyiség, amit a májnak le kell hogy tudjon bontani), meg amit készítesz belőle, az is tovább eláll, mivel lesz benne tartósítószer. :D
2017. máj. 21. 18:44
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Hidrogenezes nelkul nem lesz margarin semmibol.
2017. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De én már 10 éve szinte csak margarint fogyasztok, és semmi baja nincsen a bélrendszeremnek, meg a hasnyál, epe, máj-nak. (ezt onnan tudom, hogy ha nem eszek 2-3 napig semmi bajom nem lesz, más meg fél napot sem bír ki élelem nélkül. Tehát nincs inzulin, meg ilyen problémám. Egy egész kanál zsírt egyben magában megtudok enni, és semmi bajom nincs tőle, tehát a lipáz termelésemmel sincs baj.
2017. máj. 21. 18:56
 6/16 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy azért mondják egészségesebbnek a vajat, mert nincs benne tartósítószer és színezék (a margarinban van egy kicsi), van benne koleszterin [ami a köztudattal ellentétesen fontos a szervezetnek, mivel koleszterin nélkül szinte nincs élet] ellentétesen a margarinnal (mivel abban nincs).
2017. máj. 21. 19:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
2. Tévedsz, a margarint elég régóta nem hidrogénezésel állítják elő. Kérdező te ugye a palacsintás kémiás vagy... ?
2017. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Minek? A lencsefőzeléket legegyszerűbb lencsével vagy egy krumplival besűríteni
2017. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
"A hagyományos margaringyártás során a zsírsavak telítetlen kötéseit telítik, így sokat veszítenek kedvező tulajdonságaikból, tehát az utóbbi években már inkább a vajak használatát ajánlják a szakértők, mivel ezek természetes állapotukat őrzik meg, és nem a hidrogénezés során alakulnak át. Margarinok esetében érdemes vásárláskor az összetevőket alaposan tanulmányozni, ugyanis a jó minőségű margarinokat ma már nem hidrogénezett növényi olajjal készítik.[4]"-Wikipédia. Tévedne az író?
2017. máj. 21. 19:27
 10/16 A kérdező kommentje:

"Cukor, Glükózszirup, TELJES MÉRTÉKBEN HIDROGÉNEZETT PÁLMAMAGOLAJ, Barna cukor 10,3%, Azonnal oldódó kávé 10,3%, Savanyúságot szabályozó anyagok (E331, E340, E452), Tejfehérje, Étkezési só, Emulgeálószerek (E471, E472e), Aromák"- Ez egy kávéspecialitás összetétele, míg egy margarinnak:

"Növényi olajok (repceolaj, pálmaolaj, napraforgóolaj, változó arányban), Víz, Emulgeálószerek (zsírsavak mono- és digliceridjei, napraforgó lecitin), Só, Étkezési sav (citromsav), Aromák, Színezék (karotinok), Vitaminok (A, D), Zsírtartalom: 60%"- Itt miért nem tüntetik fel, hogy hidrogénezett, félig hidrogénezett-e?

2017. máj. 21. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!